Aktualności
Wiadomości gminne

Kategoria: Wiadomości gminne

2017.06.26 

Konsultacje na temat targowiska w Brwinowie

Gmina Brwinów przymierza się do modernizacji targowiska. Oprócz spotkania
i tradycyjnych konsultacji zostaną przy okazji wypróbowane możliwości internetowej platformy „W dialogu”. Ten pilotażowy projekt prowadzi w Brwinowie Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Koncepcja modernizacji targowiska miejskiego zakłada pozostawienie go w obecnej lokalizacji, przy jednoczesnej zmianie wizerunku tej części miasta. Stare murowane pawilony znajdujące się na targowisku nie mają węzłów sanitarnych i wymagają całkowitej przebudowy. Obecnie są odsunięte o kilka metrów od granic sąsiednich działek, co z jednej strony zmniejsza powierzchnię handlową i komunikacyjną, a  dodatkowo utrudnia utrzymanie porządku na zapleczu budynków. Brak też udogodnień technicznych dla stoisk dla kupców przyjezdnych. Nawierzchnia alejek wymaga przebudowy, a cały teren bardzo odbiega swoją estetyką od Rynku oraz przebudowanej niedawno ul. Armii Krajowej. – Chcielibyśmy, aby targowisko za kilka lat było jedną z wizytówek naszego miasta – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Wstępna koncepcja zagospodarowania została już zaprezentowana bezpośrednim sąsiadom tego terenu, którzy odnieśli się bardzo pozytywnie do takiej propozycji, zgłaszając przy okazji kilka uwag i postulatów. Nowe, funkcjonalne pawilony mają pozwolić na prowadzenie handlu w odpowiednich warunkach a przejście przez targowisko od Rynku w stronę ul. Armii Krajowej mogłoby poza targowymi sobotami służyć jako wygodny i estetyczny deptak. Kwestie związane z wyborem modelu finansowania targowiska zostały wstępnie omówione na spotkaniu z kupcami.

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w spotkaniu konsultacyjnym we wtorek 27 czerwca, podczas którego zostanie zaprezentowana koncepcja modernizacji targowiska. Odbędzie się ono o godz. 18 w sali OSP w Brwinowie przy ul. Pszczelińskiej 3. Konsultacje będą trwać do poniedziałku 17 lipca. Oprócz tradycyjnej formy przekazywania uwag (pisemnie na adres Urząd Gminy Brwinów, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów lub pocztą elektroniczną na adres: brwinow@brwinow.pl) pojawi się tym razem możliwość skorzystania z platformy internetowej.

Strona internetowa „W dialogu” została przygotowana w ramach pilotażowego projektu prowadzonego przez Instytut Socjologii UW. Aby uczestniczyć w dyskusjach i konsultacjach internetowych, należy zarejestrować się przy pierwszym wejściu. Będzie można następnie przesyłać swoje opinie, brać udział w debatach internetowych, poznać więcej szczegółów na temat konsultacji.

Rejestracja i informacje: www.brwinow.wdialogu.uw.edu.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót