Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.07.25 

Koncert Marcina Maseckiego

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na koncert „Chopin Nokturny”. Specjalnie dla Państwa utwory Fryderyka Chopina wykona Marcin Masecki - jeden z najbardziej twórczych i oryginalnych muzyków młodego pokolenia. Koncert odbędzie się 26 sierpnia (w sobotę), o godz. 20:00.

Bilety w cenie 30 złotych można nabywać w kasie Muzeum od 26 lipca.

Marcin Masecki jako dziecko uczył się gry na fortepianie na nokturnach Chopina. Jego babcia i nauczycielka, Halina Masecka, była spadkobierczynią myśli chopinowskiej w prostej linii poprzez swoich pedagogów - podopiecznych ostatniego pokolenia uczniów Chopina.

 

Jako świeżo dyplomowany muzyk, szukający swojej tożsamości artystycznej na styku różnych stylów muzycznych, Masecki nie mógł oprzeć się jedynie na Chopinie. Jego wszechobecność w polskiej kulturze muzycznej nie inspirowała, wręcz skłaniała do buntu. Chciał spróbować czegoś innego. I tak zrodziła się fascynacja muzyką dawną, w szczególności niemiecką. Powstały płyty „Die Kunst der Fuga” i „Re-Write” Bacha oraz „Ostatnie Sonaty Fortepianowe” Beethovena. W pewnym momencie koncerty klawesynowe Bacha i Mozarta stały się punktem wyjścia do eksperymentów z orkiestrą barokową Arte dei Suonatori. Równolegle Masecki angażował się w projekty o zupełnie innych korzeniach muzycznych, od alternatywnego „Paristetris”, przez jazzowy „Profesjonalizm”, po własne kompozycje dla Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, zespołu wiolonczelowego Cellonet, Filharmonii Poznańskiej i Orkiesty OSP w Słupcy.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót