Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2017.07.25 

Czytanki w ogrodzie Muzeum Starożytnego Hutnictwa

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na „Czytanki w ogrodzie” – niezwykłe spotkania dla dzieci, podczas których każda opowieść stanie się prawdziwą przygodą. W trakcie zajęć zaplanowana jest również część animacyjna. Muzeum będzie czekać na małych i większych słuchaczy w każdy czwartek lata, od godz.: 11:00. Została również utworzona plenerowa biblioteczka, która umili Państwu czas podczas pobytu w muzealnym ogrodzie. Wstęp wolny.

Przedstawiamy Państwu terminy i tytuły spotkań:

06 lipca - czwartek z Marią Konopnicką: „O Janku Wędrowniczku”. Wykonanie czapki Janka Wędrowniczka.
13 lipca - polskie legendy: „Złota kaczka”. Wykonanie korony złotej kaczki.
20 lipca - baśnie z Anglii: „O Jasiu i łodydze fasoli”. Sadzenie fasoli.
27 lipca - baśnie z Dalekiego Wschodu: „O motylu, który tupał nóżką”. Wykonanie motyla z drutu i pończochy.
3 sierpnia - spotkanie z Hansem Christianem Andersenem: „Calineczka”. Wykonanie postaci zwierząt z bajki z rolek po papierze toaletowym.
10 sierpnia - czwartek z Julianem Tuwimem: „Lokomotywa”. Wykonanie pociągu z pudełek po zapałkach.
17 sierpnia - bajki Braci Grimm: „Grajek z Hamelin”. Wykonanie bębenka/grzechotki z rolek po papierze toaletowym.
24 sierpnia - bajki Charlesa Perrault: „Kot w butach”. Wykonanie kota z kartonu.
31 sierpnia - spotkanie z Kornelem Makuszyńskim: „Małpka Fiki Miki”. Wykonanie małpki z talerzyka.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie z radością pragnie poinformować o ciekawej propozycji skierowanej do Mieszkańców. Jeśli chcą Państwo odpocząć z dzieckiem po długim spacerze, pouczyć się do egzaminu przy śpiewie ptaków, albo w spokoju przeczytać książkę korzystając z plenerowej biblioteczki oraz leżaków – ogród stoi dla Państwa otworem.

Została również utworzona plenerowa biblioteczka, która umili Państwu czas podczas pobytu w muzealnym ogrodzie. Obecnie szukamy osób, które mają ciekawe oraz zadbane książki i chciałyby je przekazać. Mogą to być książki zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Będziemy wdzięczni za przynoszenie takich niespodzianek do recepcji Muzeum. Dziękujemy!

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót