Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.08.12 

Newsletter Muzeum Dulag 121

Sierpniowy newsletter Muzeum Dulag 121, dzięki któremu będą mogli Państwo zapoznać się z wydarzeniami, które będą organizowane. Na wszystkie z nich bardzo serdecznie zapraszamy.

13 sierpnia (niedziela), godz. 16.

Spacer historyczny po Woli: „Zośka” i „Magda – Pudel. Pluton pancerny batalionu „Zośka”

Zapraszamy na pierwszy spacer z cyklu „Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy”, poświęcony pierwszym dniom walk powstańczych w okolicach cmentarzy wolskich (katolickiego, ewangelickiego i żydowskiego).

Miejsce zbiórki: róg ul. Żytniej i Karolkowej. Przewidywany czas trwania spaceru: 2, 5 h.

Udział bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.

 

15 sierpnia (wtorek) – 31 sierpnia 2017

Wystawa „Sąd Boży 1920. Wojna polsko – bolszewicka”

Zapraszamy na wystawę podejmującą temat dramatycznej wojny polsko – bolszewickiej. Ta atrakcyjna graficznie i bogata w dokumenty i fotografie wystawa opowiada o przyczynach wybuchu wojny, najważniejszych bitwach i ich przywódcach, a także pozwala zapoznać się z faktami mniej znanymi lub zapomnianymi. Miejsce wystawy: dziedziniec żbikowskiego kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie, ul. 3 Maja 124.

 

20 sierpnia (niedziela), godz.16.

Spacer historyczny po Starym Mieście: Poeci na barykadach. Baczyński, Gajcy, Stroiński

Zapraszamy  na drugi spacer z cyklu „Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy”. Spacer poświęcony będzie walkom powstańczym w sierpniu 1944 roku w obronie południowej rubieży Starego Miasta To tam na powstańczych barykadach walczyli i ginęli młodzi poeci okresu okupacji.

Miejsce zbiórki: Plac Teatralny, naprzeciw Pałacu Blanka. Przewidywany czas trwania spaceru.

Udział bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.

 

3 września (niedziela), godz.16.
Spacer historyczny po Śródmieściu Południowym: Głuchoniemi i niemiecki generał w powstańczych szeregach

Zapraszamy na trzeci spacer z cyklu „Niedzielne wyprawy szlakiem powstańczej Warszawy”. Ostatni spacer poświęcony będzie trwającym przez całe Powstanie walkom w Śródmieściu Południowym w okolicach Placu Trzech Krzyży.

Miejsce zbiórki: Kamienica pod Gigantami, Al. Ujazdowskie 24. Przewidywany czas trwania spaceru: 2, 5 h.

Udział bezpłatny. Zapraszamy serdecznie.

 

Przypominamy, że do 15 sierpnia można zapoznać się z wystawą „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”, która znajduje się przy Kościele św. Kazimierza w Pruszkowie, ul. Kraszewskiego 23.

 

Zbiórka pamiątek o historii Pruszkowa

Muzeum Dulag 121 rozpoczęło zbiórkę pamiątek związanych z historią Pruszkowa. Fotografie, wspomnienia, dokumenty i przedmioty dotyczące dziejów miasta można przynosić do Muzeum do zeskanowania lub przesłać ich skany na adres: dulag@dulag121.pl. Więcej informacji o akcji zbiórki pamiątek: tel. 22 758 86 63

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót