Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.10.11 

Październik w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie

Październikowe wiadomości obfitują w wiele propozycji programowych, ale również w sukcesy naszej placówki. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy podzielić się z Państwem naszą radością! Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi nowinkami z życia Muzeum oraz do aktywnego uczestnictwa w naszych przedsięwzięciach.

 

Odkrywanie historii to fascynująca przygoda, o czym możecie Państwo przekonać się odwiedzając Muzeum oraz oglądając nasz najnowszy film promocyjny. Czy się zajmujemy? Co jest najważniejsze w działaniu naszej placówki? Odpowiedź znajduje się w niniejszym materiale: kliknij tutaj.

Pragniemy również poinformować, że 21 września w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom XI edycji konkursu pt.: „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Pruszkowska placówka otrzymała aż dwa wyróżnienia! Muzeum zostało nagrodzone w kategoriach: „Najlepszy muzealny projekt otwarty” – „ARTEfakty” – Pruszkowski Piknik Archeologiczny oraz „Najlepszy muzealny projekt edukacyjny” – Cykl spotkań edukacyjnych „Początki Państwa Polskiego”.

Kolejny sukces Muzeum miał miejsce 25 września. Otrzymaliśmy tytuł „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2017” wraz z Pałacem w Wilanowie oraz Centrum Nauki Kopernik. Został on nadany przez Mazowiecką Regionalną Organizację Turystyczną w Warszawie. Certyfikat podpisał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezes Zarzątu MROT Jan Błoński.

Wspólne sukcesy motywują do dalszego działania, dlatego też z całego serca pragniemy Państwa zachęcić do zapoznania się z wystawą czasową „Ogrody rozkoszy” autorstwa Magdaleny Nałęcz w dniach 7 – 21 października. Obrazy można podziwiać w godzinach pracy Muzeum. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 7 października o godz. 19:30 i jest połączony z koncertem Jana Staniendy oraz Chopin Piano Quintet.  Wstęp na wernisaż dla osób posiadających wejściówki na koncert.

Informujemy również o organizacji wieczoru inaugurującego Sezon Koncertowy 2017/2018, który odbędzie się w sobotę, 7 października o godz. 18:00. Z przykrością pragniemy jednak Państwa zawiadomić, że wszystkie wejściówki na tę uroczystość zostały rozdane. Zapraszamy na następny koncert (25 listopada, godz. 19:00: Gaba Kulka, Wojciech Traczyk) jednocześnie informując, że na listopadowe i grudniowe wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki.


Zapraszamy zainteresowanych na Rodzinne Spotkanie Weekendowe „Wojownicy epoki żelaza”. Odbędzie się ono w sobotę, 7 października, w godz. 12:00 – 15:00. Jeśli chcą Państwo poznać życie codzienne barbarzyńskich wojowników to zaplanujcie sobie Państwo październikową sobotę w Muzeum! Prowadzący przygotują pokazy walk, opowieści, zajęcia, warsztaty, gry i zabawy sprawnościowe. Wstęp wolny, bez zapisów.

 

Z myślą o seniorach bierzemy aktywny udział w organizacji Pruszkowskiego Miesiąca Aktywnego Seniora. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum. Szczegóły w powyższym linku.

Zapraszamy wszystkich lokalnych patriotów na prelekcję z cyklu: Księstwo Mazowieckie - dramatyczne wydarzenia, zamki, książęta, rycerze i smok. Odbędzie się ona w sobotę, 14 października o godz. 16:00. Prowadzący Daniel Sukniewicz (archeolog, dziennikarz i znawca dziejów Mazowsza) wspólnie ze słuchaczami zastanowi się… „Czy Mazowsze ma niezależność w genach?”. Wstęp wolny, bez zapisów.

Zapraszamy również na comiesięczne spotkania pt.: „Młot i kielich. Opowieści z wikińskiej Północy”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 października o godzinie 17:00.  Tego dnia zadamy sobie pytanie: „Jak się bawi wiking?”. Do świata groźnych wojowników z Północy zaprosi nas Dr Łukasz Malinowski opowiadając o tym, jakie sporty lubili Skandynawowie, co robili w czasie wolnym i przy jakich trunkach biesiadowali. Wstęp wolny, bez zapisów.

Zapraszamy pasjonatów czytelnictwa na spotkanie z Beatą Jewiarz pt.: „Książka przy mikrofonie”. Zarówno pokaz filmu, prezentacja książek, jak i rozmowa z prowadzącą odbędzie się w czwartek, 26 października od godz. 18:00 do 19:30. Zastanowimy się wspólnie, jakie książki warto mieć na półce i czym się sugerować przy wyborze książek dla dzieci. Porozmawiamy o nagrodach i najciekawszych zjawiskach w świecie książki dziecięcej. Prowadząca opowie nam o najpopularniejszych autorach, ilustratorach i ekspertach.

Pod koniec miesiąca odbędą się również Rodzinne Spotkania Weekendowe: „Sobota z lampionami (21 października, w godz. 11:00 – 14:00) oraz „Witraż – siła światła i koloru” (28 października, w godz.,12:00 – 15:00).

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót