Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.10.24 

Pruszkowski Tydzień z Niepodległą – Warsztaty Międzypokoleniowe

Muzeum Dulag 121 oraz MDK „Pałacyk” zapraszają na  warsztaty międzypokoleniowe organizowane w ramach Pruszkowskiego Tygodnia z Niepodległą. Pierwsze zajęcie odbędą się już 28 października 10:00 - 13:00 "Mamo! Tato! Co to jest niepodległość ?" - międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-historyczne.

28 października 10:00 - 13:00 "Mamo! Tato! Co to jest niepodległość ?" - międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-historyczne.

W czasie warsztatów uczestnicy przygotują godło oraz flagi zarówno te papierowe, jak i ceramiczne. Uzyskają odpowiedź na trudne pytania: „Co to jest niepodległość?”, „Dlaczego mamy biało-czerwoną flagę?”, itp. Warsztaty są przygotowane z myślą o uczestnikach w wieku 3 - 100 lat.

4 listopada 10:00-13:00 "Babciu! Dziadku! Zróbmy wspólnie flagę!" - międzypokoleniowe warsztaty artystyczno-historyczne

W czasie warsztatów uczestnicy przygotują flagi zarówno te papierowe, jak i ceramiczne, a także namalują na  torbach symbole patriotyczne. Warsztaty są przygotowane z myślą o uczestnikach w wieku 3 - 100 lat.

8 listopada 17:30 - 20:30 "Wielka i Niepodległa" - międzypokoleniowe warsztaty Sitodruku

Na warsztaty zapraszamy osoby od 9 roku życia. Sitodruk to technika, w której formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych. Wykonanie odbitki polega na przetłaczaniu farby przez matrycę. W czasie spotkania uczestnicy przygotują torby z nadrukami patriotycznymi.

 

Bezpłatne bilety uprawniające do udziału w warsztatach są  dostępne w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury, ul. Kościuszki 41, a także na www.mdkpruszkow.evenea.pl
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Każde warsztaty prowadzone będą w duecie składającym się z animatora MDKu i animatora Muzeum Dulag 121.

Warsztaty dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Organizatorzy: Muzeum Dulag 121 i Młodzieżowy Dom Kultury.

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót