Aktualności
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2017.11.25 

Spotkanie z twórczością Wojciecha Młynarskiego w CKiIO.

Stowarzyszenie Związek Podkowian i Nieformalna Grupa Teatralna MIĘDZY SŁOWAMI zapraszają Państwa 9 grudnia, w sobotę, do CKiIO przy ul Świerkowej 1 na spotkanie z twórczością Wojciecha Młynarskiego.

Młynarski zawsze chciał zabierać głos, być publicznie obecny, w sposób przypisany do zawodu satyryka – felietonisty-publicysty. A  jako że misją satyryka jest ośmieszanie reliktów przeszłości i nawyków, powtarzanych niemal bez zmian przez kolejne pokolenia - jego teksty natychmiast trafiały do wszystkich grup społecznych. ...On sam czerpał zarówno z wielkich tradycji literackich (bowiem już starożytność znała satyrę jako gatunek literacki) jak i ze współczesnego rodzimego folkloru. Był Młynarski ciętym satyrykiem, bezlitośnie obnażającym absurdy naszej rzeczywistości i ludzkie ułomności, nie cofającym się przed doraźną publicystyką satyryczną. Był równocześnie inny Wojciech Młynarski, poeta liryczny, pochylający się nad – z pozoru banalnymi – przeżyciami i uczuciami.
I ta właśnie konstatacja legła u podstaw scenariusza autorstwa pana Marka Englisza zatytułowanego PRZYJDZIE WALEC..., który chcemy Państwu wkrótce zaprezentować.


Spektakl reżyseruje pan Andrzej Precigs.
Aranżacje muzyczne i akompaniament - pani Anna Nowicka
Projekt jest dofinansowany przez gminę Podkowa Leśna oraz przez podkowiańskie CKiIO.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót