Doktor Dobrze - masażysta Tomasz Jakobielski


Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2018.01.11 

Stypendia dla najlepszych

Wybrano dwudziestu trzech stypendystów z gminy Brwinów. Okazało się, że najwięcej laureatów, bo aż sześciu, odnosi sukcesy w pływaniu.

Nagrodzeni mogą pochwalić się osiągnięciami z różnych dziedzin: matematyki, chemii, informatyki, filozofii, muzyki, geografii, wiedzy o żywieniu czy sportu. Stypendia Gminy Brwinów przyznawane są w każdym roku szkolnym, a laureatów wyłania specjalnie powołana komisja stypendialna.

Lista stypendystów:

Uczniowie szkół podstawowych i średnich:

Kamil Gontarczyk - uczeń LIX LO Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego w Warszawie; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie I miejsca na VI Międzynarodowych Mistrzostwach Stalowej Woli w pływaniu, I miejsca w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz II miejsca na Otwartych Mistrzostwach Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego w pływaniu stylem motylkowym na dystansie 200 m

Maja Gontarz - uczennica LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Piastowie; otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie I i III miejsca w Pucharze Polski Kickboxingu Juniorów i Kadetów oraz III miejsca na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Juniorów

Klementyna Grzybowska - uczennica LO im. Tomasza Zana w Pruszkowie; otrzymała stypendium za osiągnięcia edukacyjne, m.in. za uzyskanie tytułu laureata interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości”, ogłoszonego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Dominik Jędrzejczak - uczeń XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego, w kategorii powyżej 15 lat, klasa D, standard

Jakub Kaczmarczyk - uczeń Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie; otrzymał stypendium za osiągnięcia artystyczne, m.in. za zajęcie III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych – Kontrabas

Adam Karolonek - uczeń Szkoły Podstawowej w Młochowie; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie I miejsca w XXIV Wielkanocnym Turnieju Minikoszykówki Chłopców - rocznik 2006 oraz za zajęcie I miejsca w 39. Turnieju Mini-Kosza im. Tadeusza Dudzińskiego, w konkurencjach zespołowych

Maciej Karolonek - uczeń Szkoły Podstawowej w Młochowie; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w międzynarodowym turnieju koszykówki - International Basketball Tournament „Poseidon” oraz za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Chłopców - rocznik 2005, w konkurencjach zespołowych

Maksym Małecki - uczeń – absolwent Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie – kontynuuje naukę w St Thomas Aquinas Secondary School Glasgow w Szkocji; otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za zdobycie tytułu laureata konkursu chemicznego dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2016/2017, ogłoszonego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Aleksandra Misarko - uczennica XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie; otrzymała stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za zdobycie tytułu finalisty XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w roku szkolnym 2016/2017, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

Filip Orlicz - uczeń Szkoły Podstawowej nr 263 im. Powstańców Wielkopolskich w Warszawie; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe m.in. za zajęcie I miejsca w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w pływaniu, na dystansie 50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 1500 m oraz za powołanie do Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu

Maciej Sajecki - uczeń XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie; otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za uzyskanie tytułu finalisty w XI Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów, zorganizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

Wojciech Sajecki - uczeń XXXIII LO Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie; otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za uzyskanie tytułu finalisty w XLIII Olimpiadzie Geograficznej, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Geograficzne

Bartosz Słowikowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie I i III miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich na dystansie 100 m, 200 m

Daniel Soboński - uczeń CLV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie; otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za uzyskanie tytułu laureata przedmiotowego Konkursu Informatycznego dla gimnazjalistów „LOGIA 17”, ogłoszonego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Robert Soboński - uczeń Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego w Otrębusach; otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne m.in. za uzyskanie tytułu laureata przedmiotowego Konkursu Informatycznego dla uczniów szkół podstawowych „miniLOGIA 15”, uzyskanie tytułu laureata Konkursu Matematycznego oraz zdobycie tytułu multilaureata w konkursach ogłoszonych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Franciszek Szular - uczeń Szkoły Podstawowej „Azymut”  Fundacji Sternik w Pruszkowie; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in.  za zajęcie I miejsca w rozgrywkach U12M w sezonie 2016/2017 Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego, zajęcie I miejsca w konkursie sprawnościowym Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Chłopców - rocznik 2005

Wiktoria Wojtanek - uczennica LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie; otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie I i II miejsca w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego w pływaniu stylem zmiennym i dowolnym na dystansie 200 m i 400 m

Studenci:

Jan Bednarski - student Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego; otrzymał stypendium za osiągnięcia edukacyjne; zdobycie tytułu finalisty LXVIII Olimpiady Matematycznej oraz za uczestnictwo w międzynarodowym programie matematycznym „Promys Europe 2017”

Bartosz Jędrzejczak - student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie I miejsca w XLIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Wieczystego oraz za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Brawo 2017” w kategorii dla par

Julia Sadkowska - studentka Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Warszawie; otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie I miejsca w IX Ogólnopolskim Integracyjnym Mitingu Pływackim im. Maćka Maika na dystansie 50 m, 100 m, stylem klasycznym i dowolnym oraz za zajęcie I miejsca w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Białorusi w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych i III miejsca w 31. Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych

Zofia Sajecka - studentka Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; otrzymała stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski w Pływaniu na dystansie 400 m stylem zmiennym oraz za zajęcie II miejsca w indywidualnych biegach przełajowych na dystansie 1000 m w 50. Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży

Kacper Słowikowski - student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych i Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za zajęcie III miejsca w XIV Pucharze Polski w Kumite Drużynowym, II miejsca w XV Pucharze Polski w Kumite Drużynowym oraz III miejsca w drużynowych Mistrzostwach Europy Karate Fudokan

Kajetan Słowikowski - student Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej; otrzymał stypendium za osiągnięcia sportowe, m.in. za m.in. za zajęcie III miejsca w XIV Pucharze Polski w Kumite Drużynowym oraz za zajęcie III miejsca w konkurencji Kumite drużynowe na Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym

Decyzje stypendialne na rok szkolny 2017/2018 zostały uroczyście wręczone przez burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego oraz przewodniczącą Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Małgorzatę Kucharską i wiceprzewodniczącą Adriannę Olczak na ostatnich dwóch sesjach Rady Miejskiej w Brwinowie. Nie wszyscy zapracowani laureaci osobiście odebrali decyzje stypendialne, ale z przyjemnością zrobili to dumni ze swoich pociech rodzice.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót