Aktualności
Ogłoszenia

Kategoria: Ogłoszenia

2018.01.30 

Wiadukt kolejowy w Brwinowie do remontu. Będą utrudnienia

W ramach modernizacji podmiejskiej linii kolejowej nr 447 PKP PLK szykuje się do modernizacji wiaduktu w centrum Brwinowa. Dla kierowców i pieszych oznacza to utrudnienia.

Jak będzie wyglądała organizacja prac w czasie remontu? – Najpierw w pierwszy lub drugi weekend lutego (2-4 lutego lub 9-11 lutego) zostanie rozebrana płyta wiaduktu pod północnym torem linii podmiejskiej (ten w środku pomiędzy torem zewnętrznym a torami dalekobieżnymi). Demontaż płyty pod południowym torem (tor od strony ronda) nastąpi w na przełomie lutego i marca – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jak dodaje, prace zostały zaplanowane tak, żeby nie powodowały zbyt dużej uciążliwości dla mieszkańców, czyli z piątku na sobotę w godzinach od 20:00 do 6:00, z soboty na niedzielę w godzinach od 20:00 do 6:00, z niedzieli na poniedziałek w godzinach od 20:00 do 4:00. – Po rozebraniu każdego wiaduktu, w ciągu dnia będą prowadzone prace remontowe przyczółków (podpór) wiaduktów, a następnie za kilka tygodni (również w nocy) zostaną przywiezione pociągiem i nastawione nowe konstrukcje obydwu wiaduktów. Niemniej, w tzw. międzyczasie musimy się liczyć z tym, że chodnik w tunelu zostanie zwężony do 1,5 m., a czasowo na jezdni w tunelu może być wprowadzany ruch wahadłowy – informuje burmistrz.

Cztery lata temu podobny remont przerowadzono na nitce dalekobieżnej. – Niestety, musimy to przeżyć... Jednak daliśmy radę w 2014 r. to i jakoś poradzimy sobie w 2018 roku – z najdzieją zaznacza włodarz Brwinowa.

 

źródło: wiadomosci.wpr24.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót