Doktor Dobrze - masażysta Tomasz Jakobielski


Aktualności
Wiadomości gminne

Kategoria: Wiadomości gminne

2018.04.05 

Parking otwarty dla wszystkich

Bardzo dobra wiadomość dla kierowców, którzy mieli problemy z parkowaniem w centrum Brwinowa, po południowej stronie torów – wkrótce z parkingu „Parkuj i Jedź” będą mogli bezpłatnie korzystać wszyscy chętni.

Spółka „Koleje Mazowieckie - KM” sp. z o.o. poinformowała, że z dniem 1 kwietnia 2018 r. przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź” w dziewięciu lokalizacjach. Bezpłatne parkingi zyskają nie tylko mieszkańcy Brwinowa, lecz także Błonia, Celestynowa, Mińska Mazowieckiego, Ożarowa Mazowieckiego, Radomia, Siedlec, Teresina i Żyrardowa.

Dotychczas z parkingu „Parkuj i Jedź” przy placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy ul. Grodziskiej w Brwinowie mogli korzystać pasażerowie pociągów Kolei Mazowieckich, dlatego na co dzień większość miejsc na parkingu była pusta. Parking będzie funkcjonować od 1 kwietnia br. w otwartej formule, bez dozoru i bezpłatnie z dostępnością dla wszystkich posiadaczy pojazdów osobowych i rowerów, przez całą dobę siedem dni w tygodniu, bez konieczności posiadania biletu. Dla kierowców szukających miejsca na zaparkowanie w rejonie Ośrodka Kultury w Brwinowie będzie to dużym ułatwieniem.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński już od dłuższego czasu starał się o zmianę zasad funkcjonowania parkingu: „Kilkanaście miesięcy temu przedstawiliśmy Marszałkowi Województwa Mazowieckiego propozycję przejęcia niezbyt intensywnie wykorzystywanego parkingu P&R w Brwinowie. Nasza propozycja zmierzała do otwarcia parkingu i rezygnacji z utrzymania pracowników ochrony, co wymagało jednak włączenia w temat innych miast i gmin, a potem podjęcia uchwał przez Sejmik Województwa Mazowieckiego i Zarząd Województwa Mazowieckiego. Docelowo parking przy ul. Grodziskiej zostanie przejęty przez gminę Brwinów i to my będziemy odpowiadali za jego sprzątanie, odśnieżanie, naprawy ogrodzenia itp. Kończymy już opracowanie dokumentacji projektowej budowy odgałęzienia kabla światłowodowego monitoringu wizyjnego. Kamery będą obejmować zarówno parking, jak też znajdujący się w pobliżu plac zabaw.”.

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót