Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2018.09.17 

Brwinowski Parnas 2018

Biblioteka Publiczna il. Wacława Wernera w Brwinowie oraz Ośrodek Kultury w Brwinowie  zapraszają na Ogólnopolski Konkurs Poetycki "Brwinowski Parnas"

Aby wziąć udział w konkursie Brwinowski Parnas, do 28 września należy nadesłać trzy wiersze o dowolnej tematyce. Wiersze powinny być podpisane pseudonimem – godłem, a nie znakiem graficznym – i nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane. Poza wierszami należy dołączyć osobno informacje o autorze, oświadczenie, że osoba nadsyłająca wiersze jest ich wyłącznym autorem i nie publikowała wcześniej zgłoszonych wierszy, a także oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Utwory wraz z załącznikami należy przesyłać drogą mailową na adres: konkurspoetycki@poczta.onet.pl lub pocztą tradycyjną na adres Biblioteki Publicznej: ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów. Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do osób, które debiut książkowy mają przed sobą i nie później niż w dniu nadesłania wierszy ukończyły 18 lat.

Na zwycięzców czekają nagrody oraz m.in. publikacja zwycięskiego zestawu wierszy na łamach „Kieleckiego Magazynu Kulturalnego Projektor” oraz w „Brwinowskim Magazynie Kulturalnym Qltywator”.

 

Partnerami projektu są Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, Kielecki Magazyn Kulturalny Projektor oraz Współczesna Polska Poezja.

Turniej Jednego Wiersza jest skierowany do mieszkańców gminy Brwinów, którzy najpóźniej w dniu dostarczenia wiersza będą mieli ukończone 16 lat. Aby wziąć w nim udział, należy do 26 października zgłosić jeden wiersz własnego autorstwa w trzech kopiach, podpisany nazwiskiem lub pseudonimem autora. Poza utworem należy dołączyć oświadczenie, że osoba nadsyłająca wiersze jest ich wyłącznym autorem i nie publikowała wcześniej zgłoszonego wiersza, pisemną zgodę opiekunów prawnych udziału w turnieju (dotyczy osób, które nie ukończyły 18 lat) oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Utwór wraz z załącznikami należy przynieść osobiście do biblioteki przy ul. Grodziskiej 12 lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Biblioteka Publiczna, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów. Na zwycięzcę czeka nagroda i publikacja nagrodzonego wiersza na stronie internetowej www.biblioteka.brwinow.pl i na facebooku.

Konkurs Brwinowski Parnas oraz Turniej Jednego Wiersza objął swoim patronatem Burmistrz Gminy Brwinów.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 27 października br. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Wilsona 2. Podczas uroczystości zostaną przeczytane wszystkie wiersze zgłoszone na Turniej Jednego Wiersza, a także będą ogłoszone wyniki konkursu obu konkursów. W jury oceniającym nadesłane utwory znajdą się: Paweł Majcherczyk, pomysłodawca konkursu Brwinowski Parnas, Danuta Barabasz, dyrektor Biblioteki im. W. Wernera w Brwinowie oraz Patryk Kosenda, laureat ubiegłorocznej edycji konkursu.

Regulamin konkursów jest dostępny na stronie www.biblioteka.brwinow.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 608 078 126 lub mailowo (tylko na temat konkursu Brwinowski Parnas) konkurspoetycki@poczta.onet.pl.

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót