Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2019.02.01 

Szczepienia popularne wśród seniorów

Gmina Brwinów po raz kolejny zorganizowała akcję bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Skorzystały z niej 432 osoby po 65 roku.

Gmina Brwinów od kilku lat prowadzi akcję bezpłatnych szczepień dla osób powyżej 65 roku życia w ramach programu profilaktyki zdrowotnej dla mieszkańców. Tylko w 2018 roku wydała na ten cel 20 240,00 zł. Zaszczepiły się 432 osoby na 1982 uprawnionych. Gmina wystąpiła do Narodowego Funduszu Zdrowia o dofinansowanie na realizację tego programu i otrzymała kwotę 4 860, 00 zł.

Grypa jest szczególnie groźna dla osób w podeszłym wieku oraz niezależnie od wieku – dla osób z przewlekłymi schorzeniami takimi jak: niewydolność układu krążenia, przewlekła choroba płuc, przewlekła niewydolność nerek czy cukrzyca. Celem gminnego programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na grypę u osób starszych oraz ograniczenie pojawiania się powikłań odgrypowych. Praktyka dowodzi, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania tej chorobie oraz późniejszym powikłaniom jest regularne szczepienie. Kolejna taka akcja zostanie przeprowadzona na jesieni.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót