Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2019.02.07 

Od kwietnia zapłacimy więcej za śmieci.

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Brwinowa. Od kwietnia stawki za odbiór śmieci w gminie Brwinów ulegną zmianie. Będzie drożej.

Na styczniowej sesji rady gminy Brwinów radni podnieśli stawki za odbiór odpadów komunalnych. Skąd te podwyżki? – Temat dotyczy bardzo drażliwej i trudnej sytuacji gdzie na rynku gospodarowania odpadami zarówno zagospodarowania, jak i przetwarzania mamy poważne tąpniecie. W kolejnych przetargach ogłaszanych przez samorządy ceny odbioru i zagospodarowania odpadów drastycznie rosną – wyjaśnił na sesji Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Wydawało się, że śmieciowy problem, z którym borykają się te gminy, w których umowy na odbiór odpadów dobiegają końca, nie dotknie gminy Brwinów. Zwłaszcza, że umowa z firmą odbierającą odpady jest ważna do końca stycznia 2020 r. Niestety, okazało się inaczej. — Po tym jak zaczęły rosnąć ceny odbioru odpadów w regionalnych instalacjach przetwarzania odpadów komunalnych firma, która obsługuje gminę Brwinów zgłosiła, że nie jest w stanie w tych cenach realizować dalej umowy i rozważa możliwość odstąpienia od umowy licząc się z tym, że zapłaci kary umowne – zaznaczył Kosiński. – Patrząc na to co się dzieje z rynkiem odpadowa komunalnych Przystąpiliśmy do negocjacji z firmą – dodał.

Władze Brwinowa stanęły więc przed trudnym wyborem. Mogły zgodzić się na zerwanie umowy co skutkowałoby zaprzestaniem odbierania odpadów od mieszkańców lub poprosić radnych o zmianę stawek za odbiór śmieci. Zdecydowano się na drugą opcję.

Radni wyrazili zgodę na podwyżkę. I tak mieszkańcy gminy, którzy segregują odpady od 1 kwietnia zapłacą 16 zł miesięcznie (o 4 zł więcej niż dotychczas). Osoby, które śmieci nie segregują będą natomiast płacić nie 24, a aż 32 zł.

Od lutego więcej za odbiór śmieci płacą mieszkańcy Grodziska. Podwyżki zapowiadane są również w Podkowie Leśnej i innych miejscowościach wokół Warszawy.

 

Źródło WPR24

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót