Aktualności
Wiadomości gminne

Kategoria: Wiadomości gminne

2019.05.06 

3 Maja w Brwinowie

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadziły na brwinowskim Rynku wielu gości i mieszkańców.

O godz. 10. 30 w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Arkadiusz Śledzik. W swoim kazaniu mówił m.in. o znaczeniu pamięci o historii.

Po mszy uroczystości przeniosły się pod Pomnik Niepodległości, gdzie zgromadzonych powitał przewodniczący Rady Miejskiej w Brwinowie Sławomir Rakowiecki. Burmistrz Arkadiusz Kosiński nawiązał w swoim przemówieniu do roli nauczycieli w kształtowaniu postaw młodzieży.

Kwiaty złożyły delegacje: władz gminy Brwinów, radnych i honorowych obywateli gminy, powiatu pruszkowskiego, brwinowskich szkół, Gminnego Ośrodka Kultury, Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera, Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Spółki Wodnej Brwinów, Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa, harcerze ZHR, brwinowskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia Projekt Brwinów oraz delegacja radnych z klubu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

Po południu w dworku Zagroda odbył się koncert największych przebojów muzyki filmowej w wykonaniu kwintetu instrumentów dętych. Goście wysłuchali muzyki z filmów: „Różowa Pantera”, „Vabank”, „James Bond”, „Piraci z Karaibów”.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót