Aktualności
Ogólne

Kategoria: Ogólne

2019.10.15 

Bezpłatne badanie trychologiczne skóry głowy w Otrębusach!

Ruszyła ogólnopolska akcja badań trychologicznych, mająca na celu zbadanie skóry głowy i włosów u Polaków. Na jej trasie znajdują się również Otrębusy, gdzie już 22 października 2019 r. będzie można wykonać bezpłatne badanie trychologiczne.

Trychologia natomiast pozwala ocenić kondycję skóry głowy oraz włosów. Badanie, przeprowadzane przez Fundację NEUCA dla Zdrowia, realizowane będzie przy użyciu profesjonalnego trichoskopu, który służy do diagnostyki skóry głowy i analizy włosów. Urządzenie pozwala na zastosowanie powiększenia do 200 razy, dzięki czemu specjalista może obejrzeć pojedyncze włosy ze szczegółowym obrazem. Badanie jest nieinwazyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Duża ekspozycja promieni słonecznych w okresie letnim, szybkie tempo życia, nałogi, stres czy niedobór witamin - to tylko niektóre z wielu czynników wpływających na jakość i kondycję włosów. Pacjenci  zapominają o trosce o samych siebie, a do dermatologa zgłaszają się dopiero wtedy, kiedy problem już się pojawi. Tymczasem w wielu przypadkach można uniknąć przykrych objawów. Działania prewencyjnie,

w tym także okresowe specjalistyczne badania dermatologiczne często wystarczą,
aby uchronić się przed problemami skóry głowy

i włosów mówi Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

Włosy rosną w stałym tempie, ok. 1 cm/ miesiąc oraz magazynują wszystkie minerały dostarczane przez krew, a tym samym są odzwierciedleniem ogólnego stanu zdrowia. Są one także niezwykle ważnym elementem kształtującym wygląd, jak i samopoczucie człowieka. Niezależnie od wieku i płci ich utrata lub choroba, wiąże się z dużym dyskomfortem, stanowiąc problem kosmetyczny, ale i psychologiczny. Skład chemiczny włosów często jest odzwierciedleniem stanu ogólnego zdrowia pacjenta.

22 października 2019 r. trychobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia będzie stacjonował w Otrębusach
przy ul. Wiejskiej 21 (między godziną 10.00 a 16.00). Następnie ruszy do Pabianic. Aby wziąć udział
w badaniu należy wcześniej zapisać się osobiście pod powyższym adresem. Badanie trwa do 10 minut.

W dniu wizyty u specjalisty nie należy myć głowy – najlepiej wykonać mycie dzień przed badaniem. Samo badanie trychologiczne jest nieinwazyjne, bezbolesne i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań dodaje Agata Łabędzka z Fundacji NEUCA dla Zdrowia.

O Fundacji:

Misją Fundacji NEUCA Dla Zdrowia jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa. Fundacja działa na rzecz rozwoju opieki farmaceutycznej i opieki zdrowotnej, udzielając wsparcia na takie cele, jak: poprawa dostępu pacjentów do nowoczesnych form leczenia i rehabilitacji, w tym farmakoterapii; poprawa standardów ochrony zdrowia w grupach szczególnej troski i zagrożonych wykluczeniem społecznym, takich
jak bezrobotni, bezdomni, osoby uzależnione, osoby z niepełnosprawnością, samotne; pomoc ofiarom wypadków, zdarzeń losowych i klęsk żywiołowych; promocja profilaktyki i edukacji zdrowotnej; wsparcie edukacji i kształcenia ustawicznego pracowników służby zdrowia.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót