Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2010.05.12 

Pruszków nieznany – spacer po Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego

"Pruszków nieznany – spacer po Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego"
Dni Pruszkowa, 22 maja 2010, godz. 12.00. Są miejsca w Pruszkowie, do których na co dzień wstęp jest ograniczony, a które skrywają ciekawą historię. Kto z nas, jadąc koleją do Pruszkowa, nie zwrócił uwagi na stojący w pobliżu torów „pałacyk” z wieżą zegarową, czy napis "Tędy przeszła Warszawa"?22 maja mieszkańcy Pruszkowa będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć te tajemnicze miejsca z bliska i zapoznać się z ich historią. Wystarczy wziąć udział w wycieczce pt. „Pruszków nieznany – spacer po Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego”, na którą zapraszają wspólnie Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, Społeczne Stowarzyszenie ”Forum Pruszków” oraz Pruszkowskie Towarzystwo Kulturalno-Naukowe.

Uczestnicy spaceru, oprowadzani przez przewodników, znajdą się w miejscach, które odegrały ważną rolę w powstaniu i rozwoju Pruszkowa, a także na terenie obozów z czasów okupacji hitlerowskiej. W czasie spaceru będzie można obejrzeć pozostałości obozów, wejść do zabytkowej hali naprawczej z końca XIX w., a także dowiedzieć się, co mieściło się w słynnym budynku z wieżą zegarową, co miały wspólnego pruszkowskie warsztaty kolejowe z przywódcą Wietnamu oraz jak Pruszkowianie walczyli z okupantem.

Udział w spacerze jest bezpłatny.
Startujemy 22 maja 2010 roku o godz. 12.00.
Spotykamy się przy wejściu na teren Millenium Logistic Park przy ul. 3 Maja w Pruszkowie.
Dla uczestników przewidziano napoje oraz możliwość wylosowania upominków.
Zachęcamy do zabrania aparatów fotograficznych, gdyż większość obiektów na trasie spaceru na co dzień nie jest dostępna dla zwiedzających.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatorów: www.forumpruszkow.pl


Spacer został zorganizowany dzięki uprzejmości gospodarza obiektu - Millennium Logistic Park.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót