Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2010.06.21 

Chopin w Mateczniku

27 czerwca o godzinie 18:00 w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "MATECZNIK-MAZOWSZE" odbędzie się koncert „Chopin a capella” zespołu wokalnego Voice Faktory.

Zespół wokalny VOICE FACTORY wykonujący "Live" największe hity naszego genialnego Fryderyka. Chopina, nawiązuje do pierwszych na świecie wykonań fortepianowych muzyki tego kompozytora przez legendarny Zespół  NOVI SINGERS. Miniatury fortepianowe Chopina znane na całym świecie to zbiór niezwykle pięknych utworów czerpiących wiele z melodii polskich tańców ludowych, ich rytmu i charakteru.

Perfekcyjne wykonanie tych utworów zaaranżowanych przez Waldemara Parzyńskiego, kompozytora i członka byłego zespołu NOVI SINGERS to zadanie trudne, niezwykle ambitne ale ich odbiór jest łatwo przystępny dla szerokiego grona słuchaczy, gdyż głos ludzki jest najbliższy człowiekowi.

Zespół Voice Factory swoimi dynamicznymi wykonaniami utworów Chopina na żywo na koncertach odnosi ogromne sukcesy zdobywając entuzjastyczny aplauz publiczności i dlatego swoją pierwszą płytę Chopin up to date postanowił nagrać w czasie koncertu 27-ego czerwca 2010 r. w sali Matecznik Mazowsze w Karolinie, z udziałem publiczności.

W koncercie prowadzonym przez Marka Majewskiego znanego i lubianego twórcę, satyryka z ogromnie ciekawą osobowością estradową wystąpi także gościnnie wybitny pianista jazzowy Włodek Pawlik.

W programie tego kompozytora, twórcy muzyki do filmu "Rewers" znajdą się jego własne kompozycje, ale inspirowane twórczością Chopina

Cały koncert będzie nagrany, aktywny udział publiczności będącej współuczestnikiem "eventu" będzie znaczący dla jego jakości.

Bilety w cenie 15 zł, do nabycia w kasie Zespołu w Pałacu w Karolinie.

Rezerwacja: tel. +48222088109; kom.  0660407618; mail: info@mazowsze.waw.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót