Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2010.12.22 

Kolejna prelekcja w pruszkowskim muzeum

16 grudnia 2010 roku (czwartek) w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie odbędzie się kolejna prelekcja z cyklu ARCHEOLOGICZNA MAPA POLSKI Najważniejsze odkrycia archeologiczne ostatnich dziesięcioleci w Polsce. Wykład „Haćki. Tajemniczy gród na pograniczu światów”

Wykład wygłosi prof. Zbigniew Kobyliński


Prof. Zbigniew Kobyliński - archeolog, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Prezes Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich, redaktor naukowy periodyku "Archaeologia Polona”. Jest specjalistą w dziedzinie archeologii Europy od wczesnej epoki żelaza po wczesne średniowiecze, zajmuje się teorią i metodologią archeologii a także ochroną archeologicznego dziedzictwa kulturowego. Prof. Zbigniew Kobyliński kierował licznym ekspedycjami archeologicznymi w kraju i za granicą. Jest autorem wielu prac i publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z dziedziny archeologii.

Prelekcja 16 XII 2010 roku o godzinie 18
Wstęp wolny

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy

pl. Jana Pawła II 2

05-800 Pruszków

(22) 758 72 66

muzeum@mshm.pl, www.mshm.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót