Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2011.01.26 

Komunikat prasowy o działalności Mazowsza

Matecznik Mazowsze Centrum Folklorystyczne w Otrębusach-Karolinie a jednocześnie nowa siedziba Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im.Tadeusza Sygietyńskiego z miesiaca na miesiąc stają się coraz bardziej popularne poprzez szeroką ofertę kulturalną. Profesjonalny teatr na 560 widzów z zapleczem konferencyjno-hotelarskim to nie tylko jedyna w Polsce taka scena wybudowana na wsi, ale także jedyny obiekt w województwie mazowieckim pełniący tak wiele funkcji społeczno-kulturalnych.

Odbywają się tam koncerty nie tylko "Mazowsza", które po 60. latach doczekało się wreszcie swojej stałej sceny, ale także popularnych artystów, grup teatrów czy wernisaże artystów plastyków.  Wśród nadchodzących wydarzeń jest między innymi wspólny koncert Małgorzaty Walewskiej oraz chóru i orkiestry "Mazowsza" prowadzony przez Bogusława Kaczyńskiego (28.stycznia, godz. 19.00), przedstawienie dla dzieci  Teatru Baj Pomorski „Słowik” wg Hansa Ch. Andersena (29.stycznia, godz.13.00) czy spektakl komediowy "Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki" z Olgą Bończyk i Dariuszem Kordkiem (5.lutego, godz.18.00) oraz kryminał "Pomysł na morderstwo" Teatru Hybrydy (19.lutego, godz.18.00).

Popularność obiektu to także zasługa lokalizacji i dostępności. Matecznik Mazowsze znajduje się na terenie 12 ha posiadłości "Mazowsza", 10min piechotą od stacji kolejki WKD w Otrębusach. Niedawno podpisana została umowa z Warszawską Koleją Dojazdową Sp.z o.o., wg której przejazd kolejką na koncert oraz powrót z koncertu (na podstawie zakupionego wcześniej biletu) jest darmowy.

Matecznik poza działalnością koncertową, konferencyjną i turystyczną (zwiedzanie muzeum kostiumów i pamiątek z podróży "Mazowsza") pełni funkcję szkoleniową dla dzieci i młodzieży poprzez stałe zajęcia warsztatowe tańca i śpiewu.

 

Szczegóły w zakładce "wydarzenia w Mateczniku" na www.mazowsze.waw.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót