Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2011.02.16 

Wydarzenia w Mateczniku Mazowsze

Czy masz już „pomysł" na udany wieczór w gronie bliskich i znajomych.? A może warto zajrzeć do teatru?

Serdecznie zapraszamy 19 lutego w najbliższą sobotę na godz 19:00 do Matecznika Mazowsze na porywające przedstawienie Teatru Hybrydy „Pomysł na morderstwo". Chodź motywem tej sztuki jest morderstwo to gwarantujemy, nikt z naszych gości nie dozna uszczerbku na zdrowiu.

Paul Riggs i Harold Kent to główni bohaterowie tej zagadkowej historii. Łączy ich wieloletnia przyjaźń, pasja oraz wspólna praca zawodowa tj. powieści kryminalne cieszące się niebywała popularnością. Sęk w tym, że jeden z nich jest bardziej zdolny, a drugi tylko... pracowity. Za to ten drugi jest bardziej zaradny życiowo, więc opływa w dostatki, podczas gdy jego kumpel jest w stanie natychmiast roztrwonić każdego zarobionego dolara. Pomiędzy przyjaciółmi pojawia się zazdrość... i piękna kobieta, oficjalnie żona jednego pisarza, a skrycie - namiętna kochanka drugiego.
Paul i Harold rozpoczynają wspólną pracę nad nową książką, jak że nie inaczej kolejna powieścią kryminalną, w której punktem kulminacyjnym ma być zbrodnia, wyrafinowana tajemnicza, praktycznie nie do wykrycia. W myślach rodzą się motywy i pomysły na zbrodnie. Pochłonięci pracą i rozmową nad powieścią tym razem wpadają w sidła własnych twórczych fantazji gdyż jeden z nich zastawi morderczą pułapkę na drugiego. Zbrodniarz nie wziął pod uwagę tylko jednego: że życie potrafi stworzyć znacznie bardziej skomplikowane scenariusze, niż to się kiedykolwiek śniło autorom powieści kryminalnych. I tak oto na scenie stajemy się świadkami nie jednej, ale kilku zbrodni. I tylko jedno jest pewne: morderca znajduje się wśród nas...

Spektakl ten to z jednej strony trzymający w napięciu thriller, z drugiej zaś pastiszowa gra konwencjami, schematami i motywami literatury kryminalnej. To odwołanie do najlepszych tradycji Teatru Sensacji, a jednocześnie przewrotna gra z widzem wciągniętym w sieć sensacyjnych zagadek, ale też teatralna zabawę w skojarzenia filmowe i literackie.

szczegółowe informacje: zobacz

 

Bilety do nabycia w kasie Matecznika Mazowsze oraz w wydzielonych punktach sprzedaży na obszarze miasta Brwinów, Milanówek:

1. Studio  Fotografi "69" ul. Rynek 18, Brwinów tel 22 729 30 66

2. Agencja SKOK Stefczyka, Dworcowa 2/10, Milanówek tel 698 157 595

 


Biuro Obsługi Widza
tel. 22 208 82 00
www.mazowsze.waw.pl
info@mazowsze.waw.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót