Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2011.07.27 

XII Festiwal Literacko-Muzyczne Konfrontacje: Miłosz - Iwaszkiewicz.

W dniach od 25 września do 16 października odbywać się będzie w Stawisku Festiwal Literacko-Muzyczne Konfrontacje: Miłosz - Iwaszkiewicz.
Festiwal będzie miał na celu zapoznanie odbiorców z tym aspektem twórczości i biografii Miłosza, który jest ściśle związany z osobą Jarosława Iwaszkiewicza. Spotkania literackie zostaną wzbogacone o występy zespołów prezentujących folklor litewski i ukraiński oraz o muzykę kompozytorów szczególnie lubianych przez Miłosza i Iwaszkiewicza.

W spotkaniach literackich i koncertach wezmą udział m.in. pisarze: Tomasz Burek i Eustachy Rylski, artyści muzycy: Krzysztof Jabłoński, Konstandy A. Kulka, Tytus Wojnowicz, Tomasz Strahl, zespoły: kwartet „Camerata”, „Buttia” (z Kijowa), „Puniukai” (z Puńska).

Podczas Festiwalu otwarta będzie wystawa prac Tadeusza Łapińskiego (artysty malarza i grafika, tworzącego w USA, prof. Uniwersytetu w Maryland). Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w dniach 25 września oraz 2, 9, 16 października.
Festiwal realizowany będzie ze środków finansowych: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ZAiKS, Starostwa Powiatu Grodziskiego.

www.stawisko.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót