Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2012.02.01 

Informator kulturalny Matecznika Mazowsze - luty 2012

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego przy ulicy Świerkowej 2 w Otrębusach zaprasza na przedstawione poniżej najbliższe propozycje kulturalne, jakie będą miały miejsce w lutym tego roku.

 

03.02.12, godz. 19:00
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego - „Z mundurem, z humorem”

Widowisko taneczno-muzyczny ukazujące wojsko oraz ludzi z mundurem z innej nieznanej strony. Proponowane przez scenarzystę i realizatorów śpiewane i tańczone "obrazki" sięgają do okresu międzywojnia, z jego charakterystycznym kolorytem historyczno-obyczajowym, specyfiką żartu. Wykorzystane zostały przy tym materiały znalezione w publikacjach z tamtych lat - antologiach utworów poetyckich oraz poradników o zasadach panujących w wojsku (autorstwa m.in. Adama Kowalskiego, Bogusława Szula, Zygmunta Berlinga, czy Stanisława Kramara). Puśćmy zatem wodze wyobraźni, a - zamiast srebrnych wężyków - dostrzeżemy na pagonach zwiewny ślad lekkiego żartu, zaś - w miejsce gwiazdek - pogodne uśmiechy słońca. Tak zapewne, połyskując nastrojem radosnym, prezentowały się pagony generała Dąbrowskiego, jego oficerów i wojakó w, podczas soplicowskiego poloneza, tak przykuwały oczy dystynkcje i mundury II Rzeczypospolitej, tak raduje powrót współczesnych rogatywek.


11.02.12, godz. 18:30
Koncert charytatywny „Dla M...”

Ofiaruj swe serce chorym na SLA, tak jak uczynią to artyści, którzy wystąpią w koncercie:Aurelia Luśnia-Stankiewicz, Danqa Stankiewicz, Małgorzata Godlewska, Monika Kuszyńska, Jarosław Kozidrak, Jacek Telus, Marcin Styczeń, Projekt Volodia, Elvis Podstawski i Garwoliński Teatr Muzyczny „Od Czapy”. Gościem specjalnym będzie* *Kasia Rosicka-Jaczyńska – autorka bestsellerowej książki „Ołówek”,* *której fragmenty czytać będą Ilona Kucińska-Boberek i Jarosław Boberek.
Całkowity dochód z koncertu oraz przeprowadzonej w przerwie aukcji Fundacja przeznaczy na wsparcie Mirka Kowalskiego i innych podopiecznych chorych na SLA.

Bilety cegiełki w wysokości 80 zł do nabycia w kasie Matecznika Mazowsze w Otrębusach
Kontakt: Biuro Obsługi Widza BOW tel: +48 22 2088200 lub dokonując przelewu na konto Fundacji Równi Wśród Równych
SBR Bank 33 8769 0002 0680 1632 2000 0010
z dopiskiem BILET CEGIEŁKA NA KONCERT DLA M...
i podaniem imienia, nazwiska oraz numeru dowodu osobistego

Bilety będą do odbioru na 30 minut przed koncertem.

Szczegółowe informacje na stronie fundacji:
http://www.koncertdlam.rwr.org.pl/


12.02.12, godz. 11:00
Spektakl dla dzieci „Stoliczku, nakryj się!”

Spektakl na motywach bajki braci Grimm opowiada o magicznym stoliczku, którego pozazdrościć może niejedna pani domu. Historię dwóch braci Janka i Franka, którzy musieli wyruszyć w świat w poszukiwaniu pracy, przedstawią aktorzy teatru rodziców z Zalesia Dolnego Gagatki Beatki – Ojcowie i Matki, jednak będzie to całkiem inna opowieść…Oprawę muzyczną wzbogacają znane i lubiane melodie Golec Orkiestry. Fundusze uzyskane z biletów zostaną przekazane Fundacji Braci Golec na cele charytatywne – pomoc rodzinom z Podkarpacia, które ucierpiały podczas powodzi we wsi Milówka w 2010 r.


17.02.12, godz. 19:00
Zimowy koncert baletowy w wykonaniu uczniów OSB w Warszawie

Zimowy koncert nie może obyć się bez fragmentów z „Dziadka do orzechów” i „Śpiącej królewny”, lecz w programie tego wieczoru pojawią się także fragmenty z innych znanych baletów klasycznych, jak „Don Kichot” czy „Bajadera” oraz choreografie w technice tańca współczesnego i charakterystycznego. Szkoła jest publiczną dziewięcioletnią szkołą artystyczną. Jej absolwenci uzyskują tytuł zawodowy tancerza. Szkoła prowadzi kształcenie ogólne na poziomie szkoły podstawowej (od IV klasy), gimnazjum i liceum. Głównym przedmiotem artystycznym jest taniec klasyczny, a na różnych etapach nauki uczniowie kształcą się w technice tańca współczesnego, charakterystycznego, ludowego i historycznego. Uczniowie mają możliwość prezentowania swoich umiejętności na koncerta ch szkolnych organizowanych m.in. na scenie Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Biorą także udział w repertuarowych spektaklach tego teatru, a także w konkursach baletowych oraz wymianach międzynarodowych z różnymi szkołami tańca. Przygotowanie uczniów: Siergiej Basałajew, Henryk Jeż, Anna Linnik, Monika Radecka, Robert Świerczek, Julita Wojewódzka, Alicja Złoch. Organizacja i opieka artystyczna: Ewa Głowacka i Małgorzata Borowiec


19.02.12, godz. 17:00
Koncert Karnawałowy w wykonaniu Orkiestry PZLPiT "Mazowsze"

Koncert Karnawałowy w wykonaniu Orkiestry PZLPiT "Mazowsze" im.T.Sygietyńskiego. Gościnnie wystąpią soliści chóru "Mazowsza" Alicja Borkowska i Filip Micek. W programie koncertu rozbrzmiewać będzie muzyka operetkowa, przeboje filmowe, musicalowe, a także przeboje muzyki rozrywkowej. Barwnymi opowieściami umili czas Ryszard Rembiszewski.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót