Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2009.02.02 

Warsztaty dla studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Jeśli wierzysz tak jak my, że świat zmieniają ludzie z pomysłami i pasjami. Jeśli masz dużo chęci i pozytywną energię, aby zmienić coś w swoim otoczeniu. Jeśli jesteś gotowy na aktywną pracę warsztatową i dyskusje do późnych godzin wieczornych i nie dziwi cię, że swoje marzenia możesz przedstawić za pomocą garści zapałek. To te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zapraszają słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski i osoby młode aktywnie biorące udział w życiu UTW do udziału w warsztatach „Seniorzy w akcji”, które odbędą się w dniach: 11-15 marca br. (środa-niedziela) w Konstancinie pod Warszawą. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztatach prosimy o przesłanie zgłoszenia do 20 lutego br. (formularz zgłoszenia dostępny jest w załączniku do ogłoszenia, a także na stronie www.seniorzywakcji.pl).


Jaki jest cel i formuła warsztatów?


Organizując warsztaty, chcemy dotrzeć do słuchaczy i osób młodych związanych z UTW, które chciałyby połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych. Zapraszamy animatorów, którzy chcieliby wzbogacić ofertę UTW o działania wykraczające poza formułę wykładów. Szukamy osób, które są zainteresowane uruchomieniem niewielkiego przedsięwzięcia/ przeprowadzeniem warsztatów, w które zaangażowani będą słuchacze UTW i społeczność lokalna (działania na rzecz społeczności lokalnej, działania rozwijające współpracę międzypokoleniową i wolontariat wśród słuchaczy).
W warsztatach weźmie udział 100 osób z całej Polski. Zajęcia będą prowadzone w 25-osobowych grupach. Warsztaty będą okazją do spotkania z doświadczonymi liderami przedsięwzięć społecznych, do poznania różnych metod i technik animacji wykorzystywanych w pracy z grupą, społecznością. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in.: jak przeprowadzić ciekawe zajęcia międzypokoleniowe; jak uruchomić klub filmowy czy klub wolontariusza; jak zrealizować imprezę integrującą mieszkańców osiedla; jak przygotować interaktywną wystawę; jak można pracować ze wspomnieniami i jak w niekonwencjonalny sposób promować swoje działania.
Będziemy rozmawiać o naszych pasjach, zainteresowaniach i pracować nad pomysłami na konkretne działania społeczne wokół UTW. Warsztaty będą okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy słuchaczami UTW z całej Polski. Liczymy, że w efekcie naszych warsztatów na wielu Uniwersytetach Trzeciego Wieku wykiełkują ciekawe akcje i projekty.


Kto może wziąć udział?


Do udziału w warsztatach można zgłosić się indywidualnie albo w zespole 2-3 osobowym. Zapraszamy słuchaczy UTW, którzy ukończyli 55 lat(1) . Jeżeli z jednego UTW zgłasza się więcej niż jedna osoba, wówczas zespoły mogą być międzypokoleniowe, w ich skład mogą wejść także osoby młode, które mają nie więcej niż 30 lat(2)  i chcą w przyszłości realizować projekty społeczne w oparciu o struktury UTW. Zależy nam aby w warsztatach oprócz aktywnych pań, wzięli udział także równie aktywni panowie.
Szczególnie mile widziane będą osoby, które nie są w strukturach zarządu UTW lub nie koordynowały dotychczas projektów i będą to dla nich pierwsze doświadczenia.
Oferta warsztatów nie jest skierowana do liderów projektów realizowanych przez UTW dofinansowanych ze środków konkursu grantowego „Seniorzy w akcji”.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu. Dokładny program warsztatów udostępnimy pod koniec lutego 2009.
Uczestników warsztatów wybierzemy spośród nadesłanych zgłoszeń. Na warsztaty zaprosimy osoby indywidualne i zespoły, które  spełniły kryteria formalne, których oczekiwania co do udziału w warsztatach będą najbardziej zbieżne z przygotowaną przez nas ofertą zajęć i którym najpełniej będziemy mogli pomóc w realizacji ich pasji i zamierzeń.  Lista uczestników warsztatów zostanie opublikowana 25 lutego br. na stronie www.seniorzywakcji.pl.


Czekamy na zgłoszenia do 20 lutego!


Dodatkowych informacji o warsztatach udziela:


Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
tel:  022 396 55 16; 022 627 46 41
e-mail: warsztaty@seniorzywakcji.pl Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
www.seniorzywakcji.pl

1 - Osoby urodzone do roku 1954 włącznie.

2 - Osoby urodzone od roku 1979 włącznie.

 

Do pobrania:

1. Formularz zgłoszeniowy

2. Harmonogram warsztatów

źródło: www.brwinow.pl

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót