Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2012.04.04 

Kwiecień z "Mazowszem"

Pięć koncertów na scenie Matecznika Mazowsze w Otrębusach. Królować będzie taniec, śpiew i przepiękne kostiumy ludowe. A wszystko to za sprawą gospodarza obiektu – zespołu „Mazowsze”.

Taką specjalną atrakcję kulturalną przygotowano pod kątem szerokiego grona odbiorców w myśl powiedzenia – dla każdego coś dobrego. Koncerty „Kalejdoskop Barw Polski” to propozycja skierowana do miłośników folkloru. Tu barwy zmieniają się jak w kalejdoskopie, muzyka budzi niezapomniane wrażenia, taniec zastępuje śpiew, a śpiew taniec. W programie koncertu pojawią się najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego i Witolda Zapały), najbardziej popularne piosenki oraz stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski.
Na dzieci i młodzież czekają natomiast koncerty z cyklu „Tańce narodowe”. Ta historyczno-edukacyjna opowieść ma na celu zapoznanie młodzieży szkolnej z pięcioma polskimi tańcami narodowymi, charakterystycznymi strojami oraz muzyką. Atrakcyjność tej formy to nie tylko prezentacja bogactwa folkloru, ale także ciekawa projekcja multimedialna oraz barwna opowieść konferansjera.
W ostatnim tygodniu miesiąca świętowany będzie Międzynarodowy Dzień Tańca. Do współtworzenia tego wydarzenia zaproszeni zostali artyści specjalizujący się w różnych technikach tańca. W tańcu klasycznym zobaczyć będzie można solistów Polskiego Baletu Narodowego – Marię Żuk i Maksima Wojtiula, w towarzyskim - Annę Głogowską i Tomasza Barańskiego.
W orientalne klimaty wprowadzi widzów Anna Mendak-Czekaj, a suita "Show of Jazz Dance" choreografa programu You Can Dance będzie natomiast kwintesencją tańca jazzowego. Tego wieczoru zaprezentują się także młodzi tancerze z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im.R.Turczynowicza w Warszawie oraz grupa dziecięca z projektu "Roztańczeni z Mazowszem"
prowadzona przez Magdalenę Wacowską (program artystyczny w stylu hip-hop). Tańce narodowe zaprezentuje oczywiście gospodarz – zespół „Mazowsze”.
Parafrazując Biblię, mówi się, że na początku był taniec. Naukowcy twierdzą zaś, że tańczący organizm wytwarza hormon szczęścia - endorfinę. Nikt jednak nie prowadzi badań nad wpływem tańca na widzów. To trzeba samemu sprawdzić. Zapraszamy!

*Kalendarium: *
13 kwietnia, godz. 19:00 – koncert „Kalejdoskop Barw Polski”
17 kwietnia, godz. 12:00 – koncert edukacyjny „Tańce narodowe”
18 kwietnia, godz. 12:00 – koncert edukacyjny „Tańce narodowe”
20 kwietnia, godz. 19:00 - koncert „Kalejdoskop Barw Polski”
27 kwietnia, godz. 19:00 – koncert „Mazowsze i Przyjaciele”

Bilety w punktach kasowych lub on-line.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót