Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2012.04.23 

"Cztery strony świata"

Dnia 21ego kwietnia w budynku Zespołu Szkół w Otrębusach odbył się spektakl muzyczno-teatralny, pt.: „Cztery strony świata”, który był wydarzeniem podsumowującym warsztaty artystyczno-naukowe u smoka Pompona.

To teatralno – muzyczne przestawienie było zwieńczeniem 32 otwartych, bezpłatnych WARSZTATÓW ARTYSTYCZNO - NAUKOWYCH U SMOKA POMPONA W OTRĘBUSACH organizowanych przez BAWMY SIĘ MUZYKĄ Aleksandra Tkaczyk i Punkt Przedszkolny U SMOKA POMPONA, od września 2011 do kwietnia 2012 roku.

W ramach trwającego 8 miesięcy projektu odbyło się 8 warsztatów ceramicznych prowadzonych przez p. Irenę Kowalczyk, 8 spotkań teatralnych prowadzonych przez p. Romana Holca, p. Anetę Pałęcką i p. Michała Burbo (HOTER), 8 warsztatów pt.  Karuzuela Eksperymentów przygotowanych przez p. Darka Dąbrowskiego i Erudikon oraz 8 spotkań pt. RODZINNE MUZYKOWANIE prowadzonych przez Aleksandrę Tkaczyk.

Na imprezę przyszli rodzice, dziadkowie oraz dzieci. Większość przybyłych według wskazać na zaproszeniach było ubranych w jednokolorowe stroje: czerwone, czarne, zielone, białe lub żółte. Już od godziny 11:00 można było oglądać: wystawę prac ceramicznych, które powstały podczas warsztatów, eksperymenty fizyko – chemiczne (karuzela eksperymentów) oraz pokaz slajdów ze wszystkich wydarzeń.

Kulminacyjne przedstawienie odbyło się o godzinie 12:00. Dzieci wraz z opiekunami z warsztatów wystawiły spektakl „Cztery strony świata”. Podczas przedstawienia starsze dzieci i organizatorka przedsięwzięcia tworzyły podkład muzyczny na bębenkach, cymbałkach oraz keyboardzie. Natomiast młodsze śpiewały, tańczyły i dobrze się bawiły na scenie. Na koniec, dzieci wręczyły organizatorom „medale” z podziękowaniami oraz zostało zrobione wspólne zdjęcie.

Zapraszamy również do obejrzenia reportażu fotograficznego z naszego finałowego spektaklu „CZTERY STRONY ŚWIATA” dostępnego na: http://www.jakobielski.com/blog/pompony/

 

Galeria:

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót