Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2012.04.26 

Spotkanie literackie w Dulagu

Muzeum Dulag 121 zaprasza na drugie z spotkanie z cyklu „Literatura i Historia” zatytułowane „Literatura niczym historyczny dokument”.​Gościem wieczoru będzie Marek Nowakowski – pisarz, publicysta, scenarzysta i aktor, przedstawiciel nurtu literackiego zwanego małym realizmem. Artysta należy do tzw. pokolenia „Współczesności”, debiutował w 1957 r. ogłoszonym na łamach „Nowej Kultury” opowiadaniem Kwadratowy. W swojej twórczości zajmował się oficjalnie przemilczanymi obszarami życia, ludźmi z marginesu społecznego i z peryferii wielkomiejskich. Bohaterowie wielu jego utworów to ludzie skłóceni z prawem, złodzieje i przestępcy.


Spotkania z cyklu „Literatura i historia w Muzeum Dulag 121 mają na celu przybliżyć słuchaczom mniej znane fakty z dziejów literatury polskiej i światowej poprzez zgłębianie biografii różnych autorów i bohaterów literackich. Spotkania mają się odbywać się regularnie – w ostatni piątek każdego miesiąca.

W zamyśle organizatora są one skierowane do ludzi zainteresowanych literaturą i historią, a także tematem przenikania i oddziaływania na siebie obu tych zagadnień. W czasie wieczornych spotkań ich uczestnicy rozmawiają z historykami i literatami. Wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania, wśród których znajdą się między innymi to, w jaki sposób historia oddziałuje na literaturę, jak ją przenika oraz jak literatura kształtuje wzorce ludzkich zachowań, które wpływają na losy historii.

Wieczór autorski z Markiem Nowakowskim zaplanowano na piątek 27 kwietnia na godz. 18.00.


http://www.wpr24.pl/

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót