Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2012.05.10 

Koncert "Stanisław Jopek IN MEMORIAM"

Dnia 11-ego maja o godzinie 19:00 na scenie Matecznika Mazowsze, ul. Świerkowa 2 w Otrębusach, odbędzie się koncert dedykowany Stanisławowi Jopkowi - wielkiemu artyście, ikonie Zespołu "Mazowsze".

Stanisław Jopek z "Mazowszem" związany był przez ponad 50 lat. Brał udział w niemal wszystkich koncertach i trasach koncertowych zespołu, a swoją popularność zawdzięczał niepowtarzalnemu głosowi - tenorowi o barytonowym zabarwieniu . W programie nie zabraknie piosenek, które towarzyszyły legendzie "Mazowsza" podczas koncertów w Polsce i na świecie. O fenomenie Staszka Jopka świadczy to, że jako solista "Mazowsza" swoimi występami wzbudzał zachwyt i uwielbienie publiczności. Jak mało kto , potrafił zaśpiewać piosenki z repertuaru "Mazowsza" w 36 językach (nawet chińskim czy arabskim).

W koncercie nie zabraknie też najefektowniejszych choreografii z repertuaru zespołu - dzieł Witolda Zapały, Elwiry Kamińskiej czy Eugeniusza Paplińskiego. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi przyśpiewkami). Podziwiać będzie można przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski.

Rezerwacja miejsc: 22 208 81 08

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót