Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2012.05.16 

Pruszkowskie Poruszenie

Społeczne Stowarzyszenie „Forum Pruszków”, Urząd Miasta Pruszkowa oraz Bank Spółdzielczy w Pruszkowie serdecznie zapraszają na IV edycję rajdu pieszo-rowerowego „Pruszkowskie Poruszenie”. Patronat nad rajdem objął Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński. Początek rajdu 26 maja godz. 11.00 w Parku Kościuszki przy Pałacyku Sokoła. Planowane zakończenie imprezy ok. godz. 15.00.

Rajd pieszo-rowerowy „Pruszkowskie Poruszenie” jest imprezą o charakterze otwartym a uczestnictwo w niej jest darmowe. Rajd, który jest zabawą i propozycją do aktywnego spędzenia czasu, polega na pokonaniu trasy wyznaczonej przez punkty kontrolne. Dla ułatwienia uczestnicy otrzymują mapę z wyznaczoną trasą. Przy tej okazji młodzi uczestnicy rajdu mogą uczyć się posługiwania mapą. Trasa rajdu jest prowadzona przez miejsca mniej znane, tak aby uczestnicy rajdu mogli poznać urokliwe i ciekawe miejsca Pruszkowa i okolic. Do uczestniczenia w rajdzie zaproszone są całe rodziny. Trasy są tak dobrane pod względem technicznym i długości, że bez problemu pokona je senior lub rodzina z dzieckiem w wózku (trasa piesza ok. 10 km) czy też rodzina z młodymi kolarzami (trasa rowerowa ok 20 km). Aby uczestnicy rajdu byli bezpieczniejsi, partnerzy rajdu, przygotowali dla uczestników małe upominki. Dbając o bezpieczeństwo, nasze zdrowie i życie, uczestnicy rajdu jak i osoby, które nie zdecydują się na udział w nim, będą mogły wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Na starcie i mecie, które są w Parku Kościuszki, zostały przygotowane atrakcje również dla osób nie mogących brać udziału w rajdzie. Oprócz wspomnianej już pierwszej pomocy , będą też konkursy, pokaz zumby, znakowanie rowerów oraz kącik dla dzieci. A związku z tym, że w tym dniu będziemy obchodzi również Dzień Matki będzie można również wykonać kartę ozdobną dla mamy.

Więcej informacji na forum pruszkowa lub stronie facebook.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót