Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2009.04.21 

Wikingowie znów zagościli w Kaniach

W minioną sobotę oraz niedzielę 18-19 KWIETNIA 2009 r. odbyła się druga edycja imprezy popularyzatorskiej "U Słowian i Wikingów". Zainteresowani, którzy pojawili się w te dni w Kaniach, w Szkole Jazdy Konnej PaTaTaja mieli niepowtarzalną okazję, aby cofnąć się o co najmniej tysiąc lat w czasie. Portal Otrebusy.pl był patronem medialnym imprezy.

uż dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy na terenie uroczyska w Kaniach zaczęły powstawać zręby wczesnośredniowiecznego obozu. Rozbijano namioty i wiaty, by pod nimi pracować i prezentować wytwory swoich rąk, a także bawić się i ucztować w realiach X wieku.

Tegoroczna edycja imprezy „U Słowian i wikingów” zgromadziła około 120 wykonawców z kilkunastu grup rekonstrukcyjnych z całej Polski, oraz znakomitych rzemieślników. Zaprezentowano warsztat kowalski, bursztyniarski, rogowniczy, ciesielski, produkcję broni białej, stanowisko rybaka i wróżbity a także liczne kramy z towarami niezbędnymi dla rekonstruktorów. Publiczność miała okazję przymierzyć uzbrojenie, spróbować swoich sił na strzelnicy łuczniczej oraz podziwiać zmagania wojowników w kilku potyczkach. Zbrojni ścierali się w bitwach i ćwiczyli na treningach bez względu na pogodę. Doskonałą oprawę muzyczną zapewnili członkowie Grupy Radnyna i Open Folk, zaś w sobotę wieczorem odbył się efektowny pokaz palenia pyłu bursztynowego. Obozowisko „U Słowian i wikingów” powstaje dzięki grupie pasjonatów wczesnego średniowiecza, przy wsparciu osób, które chcą promować nasze dziedzictwo kulturowe.

 

 


patronat medialny:
Portal OTREBUSY.PL, RADIO BOGORIA, Portal BRWINOW.COM, Z OTCHŁANI WIEKÓW

Impreza odbywa się dzięki życzliwości firm: Zasiedmiolas.pl, Walhalla widowiska historyczne, Ferma jaj KRUK, BIAŁUTY, N-concept, Ew-bud, PHiU FEHU, Archeo-concept.

 

Galeria:

Zdjęcia z I edycji imprezy: zobacz

redakcja portalu

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót