Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2012.09.11 

XVI Festiwal Nauki 2012 – Brak inwestycji w naukę to inwestycja w ignorancję

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na szereg imprez organizowanych w ramach Festiwalu Nauki. Po raz pierwszy wydarzenia organizowane przez MSHM odbywać się będą w dwóch miejscach – w siedzibie placówki w Pruszkowie oraz na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.

W tym roku przybliżymy uczestnikom zagadnienia związane z EPOKĄ BRĄZU. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

25.09 godz.18.00, MSHM, Archeologia i legenda starożytnej Troi – prelekcja prof. Kazimierza Lewartowskiego.

26.09 godz. 9.30 i 12.00, MSHM, Nie wszystko złoto co się świeci – lekcje festiwalowe – Agnieszka Drzażdżyńska i Krystyna Koza odkryją sekrety starożytnych brązowników.

27.09. godz. 16.00, MSHM, Od zawieszki do miecza – Klub młodzieżowy – Michał Majcher opowie i pokaże tajniki pracy starożytnego brązownika, uczestnicy będą sami mogli spróbować swych sił w starożytnym rzemiośle.

29.09, godz. 10.00-16.00, Wydział Fizyki PW, Magiczny świat archeologii – Festiwal Nauki Małego Człowieka – zespół MSHM przybliży dzieciom zagadnienia związane z wykopaliskami archeologicznymi, wydobyte artefakty staną się inspiracją do wykonywanych własnoręcznie rekonstrukcji naczyń, ozdób, krajek i mieszków.

Prelekcja, Klub młodzieżowy, Festiwal Nauki Małego Człowieka – wstęp wolny

Lekcje festiwalowe – klasy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, do 14.09 zapisy przyjmowane są w ŚLCJ ul. Pasteura 5A w Warszawie, od 17.09 w MSHM

Szczegółowy program FN 2011 jest dostępny na stronie internetowej.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót