Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2012.11.15 

Film pt.: Pani Weronika i jej chłopcy

Zapraszamy do Milanówka w piątek 16 listopada na projekcję filmu dokumentalnego "Pani Weronika i jej chłopcy" o naszych rodakach, żołnierzach AK, kombatantach i łagiernikach z Kresów.

Bohaterka filmu, Pani Weronika Sebastianowicz była nas w Milanówku na początku września wraz z 34 innymi żołnierzami. Było to piękne i wzruszające spotkanie! Tym spotkaniem zainaugurujemy II zbiórkę paczek dla nich pod hasłem RODACY-BOHATEROM. Akcję tą zainicjowało Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia i oni też przyjadą z tym do Milanówka.

Jednocześnie rozpoczniemy II edycję Powiatowego Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych dla młodzieży, będzie też krótka prezentacja na ten temat.

Bardzo mi zależy na naszym udziale w akcji paczek, bo Ci ludzie, tam, na Kresach są dumni, nie proszą o naszą pomoc, ale jej bardzo potrzebują.

Natomiast również naszym zadaniem jest zachęcanie młodzieży do udziału w Konkursie, w szkole tej wiedzy z pewnością nie zdobędą.

Więcej o filmie>>

Spotkanie odbędzie się 16XI, najbliższy piątek, MCK ul. Kościelna 3, godzina 19:00

W najbliższą niedzielę w Kościele Św. Jadwigi w Milanówku, o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z Robertem Tekielim o zagrożeniach duchowych.

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót