Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2008.09.17 

Jazz w Mazowszu - Tomasz Stańko Quartet

Już po raz drugi zabrzmiał jazz w urokliwym parku Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. W maju gościliśmy dwa zespoły jazzowe Quintet Mateusza Smoczyńskiego i Quartet Piotra Rodowicza. Wspólnym mianownikiem tych zespołów były skrzypce.

W sobotę, 13 września, gwiazdą wieczoru był wybitny trębacz jazzowy Tomasz Stańko, na fortepianie towarzyszył Marcin Wasilewski, na basie grał Michał Miśkiewicz i na perkusji Sławomir Kurkiewicz. Tomasz Stańko to ikona światowego jazzu, kolejny rok z rzędu według amerykańskiego magazynu Down Beat, został uznany szóstym muzykiem jazzowym w kategorii „trąbka” i jedenastym w kategorii „rising star composer”.

Na występ artystów przyszły tłumy fanów i nawet niezbyt sprzyjająca aura nie była przeszkodą do wysłuchania koncertu do końca.

Artysta zaprezentował się w znakomitej formie, co mogliśmy usłyszeć i zobaczyć. Nad całością przedsięwzięcia czuwali pomysłodawca i organizatorzy, tu wymienić należy Pana Jacka Pachnika, który nie szczędził czasu, pracy i pieniędzy, za co został uhonorowany „Jazzowym Słońcem”.

Sponsorami koncertu byli Gmina Brwinów, Firmy: Petro Marketing; Ricco; Idea Ogród; Sklep Kurczak; Piekarnia-Cukiernia Antoniak; Sklep Rybak –Dariusz Matuszczak. Organizatorami koncertu byli: Gmina Brwinów, Rada Sołecka; Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

To dopiero początek, chcemy, aby koncerty jazzowe w Mazowszu odbywały się częściej. Projekty takie muszą mieć wsparcie prywatnych sponsorów i tu liczymy na pomoc od wszystkich, którym ta idea jest bliska.

Czego życzy sobie i Państwu pomysłodawca „Jazz w Mazowszu”

Adam Fedorowicz

Galeria:

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót