Wydarzenia kulturalne
Wydarzenia kulturalne

Kategoria: Wydarzenia kulturalne

2013.03.08 

Golgota Jasnogórska

Prezydent Pruszkowa, Jan Starzyński zaprasza na niezwykłe wydarzenie artystyczne. W sobotę, 16 marca o godzinie 19.00, w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie - GOLGOTA JASNOGÓRSKA w wykonaniu Ernesta Brylla, Joanny Lewandowskiej i Marcina Stycznia.WSTĘP WOLNY

„Golgota Jasnogórska” to cykl wierszy napisanych przez Ernesta Brylla pod wpływem inspiracji płynących z Misterium Męki Pańskiej, a przede wszystkim z polskiej tradycji drogi krzyżowej. Jednak jest to cykl głęboko współczesny. Odwołujący się do tu i teraz, do Polski przełomu XX i XXI wieku. Do jej trudnej historii, do naszych narodowych przywar i zalet. Golgota jest tuż obok nas… lub w nas.

Muzykę do osiemnastu stacji „Golgoty…” skomponowali Joanna Lewandowska i Marcin Styczeń, jedni z najpopularniejszych artystów z kręgu piosenki poetyckiej. Niektóre, szczególnie osobiste teksty usłyszymy w interpretacji samego Poety.

„Golgota Jasnogórska” to przejmujący w swej prostocie poetycki szkic o Polsce naszych czasów. Dzięki nadaniu mu formy muzycznej,  łatwiej trafia do serc odbiorców. Obecność autora nadaje szczególną rangę wydarzeniu, zachęca do refleksji i przydaje mu niezwykłej wagi.

Komentarz do polskiej rzeczywistości jaki drzemie w „Golgocie…”  jest niezwykłym przeżyciem. Jesteśmy pewni, że nikt nie wyjdzie z tego spektaklu obojętnym.

 

Spotkaj (w) Muzeum - ARCHEOSTACJA „Kuchnia”

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza 17 marca 2013 roku na godzinę 11.00 lub 12.30 rodziców z dziećmi na pierwsze, niedzielne spotkanie familijne.

Wspólnie odkryjemy smaki pradziejowej kuchni – dania bez pomidora, papryki i ziemniaka. Utrzemy ziarno na mąkę, zrobimy podpłomyki, złowimy ryby. Spróbujemy dań z grochu, sera i  kasz.  Dla odważnych degustacja ziołowych naparów i past z soczewicy.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, od lutego do maja, w niedziele, w godzinach 11.00-14.00

Kolejne spotkania:

  • 21 IV      Stacja „Muzeum”
  • 12 V       Stacja „Zabawki”

Wstęp bezpłatny
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, pl. Jana Pawła II 2
Tel./fax (22) 758 72 66
e-mail: muzeum@.mshm.pl; www.mshm.pl


Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót