Obwieszczenia / aktualności

Wiadomości sołeckie
2019.04.14  I mamy nowego Sołtysa

W czwartek 11 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 w świetlicy w Otrębusach mieszkańcy wybrali nowego Sołtysa oraz skład Rady Sołeckiej. Jedynym kandydatem na Sołtysa była Pani Katarzyna Jacniacka. Kandydatyra została przyjęta przez głosowanie mieszkańców.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2019.03.18  Podziękowanie

Podsumowań czas nadchodzi. Bardzo dziękuję za "Podziękowanie" od Pana Burmistrza i Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brwinowie.
W imieniu Pana Burmistrza i własnym zapraszam na Zebranie Wiejskie w czwartek 11 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 do świetlicy, ul. Krótka 10 w Otrębusach. W trakcie zebrania odbędą się wybory sołysa i rady sołeckiej Otrębus. Przedstawię też Mieszkańcom sprawozdanie za okres mijającej kadencji.

Pozdrawiam serdecznie, sołtys Adam Fedorowicz.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Wybory na Sołtysa oraz członków Rady Sołeckiej odbędą się:

KANIE: - wtorek 19 marca 2019 r. godz. 18.00 - Dom Rekolekcyjny, ul. Nadarzyńska 21

OTRĘBUSY: czwartek, 11 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 - świetlca ul. Krótka 10.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Zapraszamy do sprzątania wszystkich, którzy nie mogą spokojnie patrzeć na nasze niezbyt czyste, ciągle zaśmiecane ulice i las.

22.09.(sobota) godz.10.00 - mieszkańcy Otrębus spotykają się na Skwerze im. Joanny Jabłońskiej (przy WKD) celem wyznaczenia obszarów szprzątnia i pobrania worków na śmieci. Miszkańcy Kań spotykają się na rogu ulic Górnej i Leśnej.

Na naszą prośbę Urząd Gminy Brwinów zapewnia worki na śmieci, rękawice oraz samochód ciężarowy dla niezwłocznego wywozu zebranych śmieci.

Po ciężkiej pracy ok. godziny 12.30 dla wszystkich uczestników sprzątania ognisko w Patataju w Kaniach.

Jeśli będzie nas więcej, lepiej posprzątamy i będziemy mogli lepiej poznać się, ponieważ akcja ta, to również integracja społeczności lokalnej i możliwość spotkania naszych miłych sąsiadów.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Rada Miejska w Brwinowie przychyliła się do wniosku mieszkańców Otrębus, nazywając zielony teren przy przystanku WKD „skwerem Joanny Jabłońskiej”.

Kreska
Wiadomości sołeckie

29 stycznia br. o godz. 19.30 (poniedziałek) w Świetlicy przy ul. Krótkiej 10 odbędzie się zebranie z Mieszkańcami Otrębus. Na zebranie zaproszony został Burmistrz Gminy Brwinów, Pan Arkadiusz Kosiński, oraz członkowie Rady Sołeckiej Otrębus i Radni Gminy Brwinów z Otrębus. Tematy zebrania: 1. Festyn Wiejski „Otrębusy 600+” (obchody 600-lecia Otrębus). 2. Propozycja nadania imienia Śp. Joanny Jabłońskiej skwerowi u zbiegu ulic Krótkiej i Natalińskiej w Otrębusach. 3. Nowe zasady odbioru odpadów stałych. 4. Wolne wnioski Mieszkańców. Serdecznie zapraszam Sołtys Otrębus Adam Fedorowicz

Kreska
Wiadomości sołeckie

Zapraszamy do korzystania z możliwości dokonywania wpłat podatku od nieruchomości oraz za posiadanie psa u Pani Miry Witek na ul. Spacerowej 15 w godz. pon- pt. 10-12 i 15-17  oraz w sob. 10-12. Punkt przyjmuje opłaty w lutym, marcu, maju, wrześniu i listopadzie. Pani Mira dojeżdza także do osób niepełnosprawnych i.in. po uprzednim kontakcie telefonicznym: 502 120 362.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Serdecznie dziękuję ŚP. Panu Tadeuszowi Stachowiczowi za to, że 24 lata temu, był tutaj z nami na pierwszym festynie, jako gospodarz, artysta-malarz, twórca i redaktor kultowego pisma "U Nas O.K.", przyjaciel, sąsiad wielu z nas, ale dziękuję również za to, że jest obecny dzisiaj w naszych sercach, pamięci.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2015.10.31  Podziękowania

W imieniu Mieszkańców, Rady Sołeckiej Otrębus oraz własnym, bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu i jego zastępcy, Panu Sławomirowi Walendowskiemu, za podjęcie działań w celu oczyszczenia zamulonych rowów odwadniających, u zbiegu ulic Natalińskiej i Karolińskiej w Otrębusach. Sprawna praca pracowników gminy, którzy oczyścili rowy, powinna poprawić odwodnienie tego miejsca.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Przedstawiamy wyniki ankiety dla mieszkańców Otrębus z 2015 roku.

Kreska
Wiadomości sołeckie

W najbliższą sobotę 19.09 sprzątamy Otrębusy i Kanie. Sprzątanie w Otrębusach zaczynamy o godz.10.00, spotykamy się przy stacji WKD. Osoby sprzątające Kanie spotykają się o godz. 10.00 na rogu ul. Górnej i Leśnej. Worki i rękawice będą dostępne na miejscu.
Po sprzątaniu o godzinie 13.00 zapraszamy uczestników do stadniny koni Patataj w Kaniach na ognisko. Osoby, które włączą się w oczyszczanie naszej okolicy ze śmieci w nagrodę otrzymają kiełbaski i napoje. Całe przedsięwzięcie ma także na celu integrację mieszkańców Otrębus i Kań. Serdecznie wszystkich zapraszamy ...

Kreska
Wiadomości sołeckie

Dziś w 15.09.2015 o godz 19 rozpocznie się spotkanie Burmistrza Brwinowa Arkadiusza Kosińskiego oraz Rady Sołeckiej z mieszkańcami Otrębus. Spotkanie odbędzie się w świetlicy przy ul. Krótkiej 10. Tematem będą m.in. budżet sołecki na rok 2016, omówienie ankiet przeprowadzonych w Otrębusach oraz problemy bierzące mieszkańców.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Szanowni Państwo,

w najbliższych dniach otrzymają Państwo ankietę, dotyczącą poprawy bieżącej sytuacji w naszym sołectwie oraz takich kierunków rozwoju, które będą najlepiej odpowiadały Państwa potrzebom i oczekiwaniom. Ankieta jest anonimowa. Po wypełnieniu, prosimy o umieszczenie jej do dn. 6 września br. w oznakowanych i opieczętowanych skrzynkach, znajdujących się w Ośrodku Zdrowia przy ul. Wiejskiej 1, Piekarni Witaszczyk przy stacji WKD, w punkcie LOTTO przy ul. Sygietyńskiego 23a lub skrzynce pocztowej, zawieszonej na bramie sołtysa, przy ul. Świerkowej 3.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Pierwszy tydzień wakacji minął. W Otrębusach szczególnie artystycznie za sprawą pracowni Caramel i Ani Zajdel, ale także dzięki pomocy Fundacji Kronenberga i wolontariuszom pracowniczym Citi Banku. Nowe szaty Świetlicy zaprojektowała pani Anna Żaczek-Siwczuk mając na uwadze klimat i charakter sołectwa. Do końca wakacji będzie jeszcze kilka ciekawych zmian - obserwujcie Świetlicę na Krótkiej.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Dziękuję Wam, drodzy Mieszkańcy i Goście za liczne przybycie do naszego parku - ogrodu w minioną niedzielę. Serdecznie dziękuję dr. Stefanowi Jakobielskiemu za barwną opowieść o wykopaliskach w Sudanie.

Kreska
Wiadomości sołeckie

W weekend 20-21 czerwca zapraszamy do Otrębus na Otwarte ogrody. W sobotę 20 czerwca zapraszamy na koncert gitarowy uczniów Beaty Makarewicz, w niedziele 21 czerwca Archeologiczna podróż do Starej Dongoli z dr. Stefanem Jakobielskim.

Kreska
Wiadomości sołeckie

We czwartek, 21 maja, odbyło się pierwsze zebranie Mieszkańców Otrębus z nowo wybraną Radą Sołecką Otrębus i Sołtysem. Gościem specjalnym był Sołtys Kań, Pan Jacek Jankowski, z którym Sołectwo Otrębusy rozpoczyna współpracę.

Kreska
Wiadomości sołeckie

W czwartek 21 maja o godz. 19:30, w świetlicy przy ul. Krótkiej 10 odbędzie sie kolejne spotkanie z Sołtysem Otrębus i Radą Sołecką. Zapraszamy!

Kreska
Wiadomości sołeckie

 

Z ostatniej chwili...

Kreska
Wiadomości sołeckie
2015.05.10  Sprzątanie Otrębus

Kochani,

dzięki Wam nasze Otrębusy stały się piękniejsze!
A szczególnie, dzięki ponad 20-osobowej grupie mieszkańców,
która w sobotę przyszła na wspólne sprzątanie naszej wsi.
Sprzątali młodsi i starsi. Razem zebraliśmy ponad 40 worków.
Otrębusy dziękują Wam za ten wspaniały wkład na rzecz naszej społeczności.

I ja serdecznie Wam dziękuję,
Wasz Sołtys,
Adam Fedorowicz

Kreska
Wiadomości sołeckie
2015.04.21  Z ostatniej chwili...

Pierwsze wiosenne działania nowowybranej Rady Sołeckiej :-)

Kreska
Wiadomości sołeckie

Wczoraj na zebraniu wiejskim dokonaliście wyboru nowego sołtysa i rady sołeckiej. Mamy w Otrębusach nowego Sołtysa, po burzliwym zebraniu trwającym do 23.30 został wybrany 91 głosami Pan Adam Fedorowicz.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Zapraszamy na zebranie wiejskie, w czwartek 09.04.2015 o godzinie 20.00 w Świetlicy przy ul. Krótkiej 10, na którym mieszkańcy wybiorą nowego Sołtysa Otrębus oraz członków Rady Sołeckiej.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2015.03.05  Zebranie sołeckie

Burmistrz Gminy Brwinów informuje mieszkańców sołectwa Otrębusy o zwołaniu zebrania wiejskiego wyborczego na terenie gminy Brwinów, podczas którego mieszkańcy wybiorą sołtysa i radę sołecką. Zebranie odbędzie się w czwartek 9 kwietnia 2015 r. o godz. 20 w świetlicy GOK w Otrębusach (ul. Krótka 10).

Kreska
Wiadomości sołeckie
2014.10.22  Spotkanie komitetu

Komitet Wyborczy Wyborców Razem Dla Kań i Otrębus zaprasza na spotkanie z naszymi kandydatami do rady miejskiej, które odbędzie się w czwartek 23 października o godzinie 19:00, w sali domu rekolekcyjnego przy ul. Nadarzyńskiej 21 w Kaniach.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Dnia 15.09 w szkole odbyło się zebranie z Panem Burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim oraz zebranie wiejskie. Podczas zebrania wiejskiego został uchwalony fundusz sołecki na rok 2015.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Odpowiedź Burmistrza Gminy Michałowice wciąż pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy Kań w dalszym ciągu walczą w sprawie ścieżki rowerowej.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Zostało złożone pismo do Burmistrza Gminy Michałowice z prośbą o wsparcie i uczestnictwo w sprawie dotyczącej również mieszkańców Nowej Wsi. Wysłano także kolejne pismo do Burmistrza Gminy Brwinów.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Na początku maja, mieszkańcy Kań złożyli podanie skierowane do Burmistrza Gminy Brwinów, dotyczące braku ścieżki rowerowej na odcinku Kanie - Nowa wieś. Poniżej przedstawiamy odpowiedź Pana Burmistrza na poprzednie pismo.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Po bardzo udanym konkursie „SOŁECTW@ w sieci” Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów postanowiło wraz z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej kontynuować swoje działania dotyczące rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce poprzez organizację konferencji WIEŚ POLSKA – WIEŚ INNOWACYJNA.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2013.09.12  Spotkanie sołeckie

Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza na zebranie w sprawie podziału Funduszu Sołeckiego na 2014 roku, które odbędzie się 16 września 2013 o godzinie 19:00 w świetlicy przy ul. Krótkiej.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Mieszkańcy w dalszym ciągu zmagają się z problemem chodnika i przystanku autobusowej przy sklepie Społem w Otrębusach.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2012.09.15  Spotkanie sołeckie

Zapraszamy na spotkanie sołeckie, z Burmistrzem Gminy Brwinów Arkadiuszem Kosińskim, które odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19:00 w świetlicy przy ul. Krótkiej 10 w Otrębusach.

Na zebraniu zostanie zatwierdzony budżet wydatków sołeckich oraz sprawy bieżące.

Sołtys Otrębus,

Konrad Golianek

Kreska
Wiadomości sołeckie

Uprzejmie prosimy osoby, które podłączyły już swoje domy do wodociągu miejskiego z Brwinowa o składanie podań o wypisanie z listy członków Spółki Wodno-Ściekowej w Otrębusach. Jest to konieczne do dalszej procedury likwidacji spółki.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2011.10.08  Zapraszamy na wybory

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych 2011. Głosować można będzie w niedzielę 9.10.2011 godzinach 7-21 w Zespole Szkół w Otrębusach (ul. Piaseckiego 2). Pełna lista kandydatów znajduje się w rozwinięciu tej wiadomości.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2011.09.27  Spotkanie sołeckie

Sołtys Otrębus Pan Konrad Golianek serdecznie zaprasza na spotkanie sołeckie, które odbędzie się w środę - 28.09.2011 o godz. 19.00 w świetlicy (róg ul. Wiejskiej i Krótkiej). Tematem spotkania będzie m.in. uzgodnienie wydatkowania funduszu sołeckiego na rok 2012. Swoją obecność zapowiedział także burmistrz Brwinowa, Pan Arkadiusz Kosiński. Będzie więc okazja omówić również sprawy dotyczące naszej miejscowości.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2011.04.09  Mamy nowego Sołtysa

W piątkowy wieczór w zespole szkół w Otrębusach odbyły się ostatnie wybory sołtysa w naszej Gminie. Z pośród trzech kandydatów mieszkańcy wybrali Konrada Goljanka. Wybrano także sześciu członków rady sołeckiej. Z Burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim mieszkańcy omówili również najważniejsze problemy Otrębus. Pełna relacja znajduje sie TUTAJ

Kreska
Wiadomości sołeckie

Informujemy, że 8 kwietnia 2011 roku (piątek) o godzinie 20:00 w szkole podstawowej przy ulicy Piaseckiego odbędą się wybory na urząd sołtysa Otrębus.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Po zakończeniu trwającej od sierpnia zeszłego roku procedury przetargowej w dniu 15 lutego 2010 r. została podpisana umowa na wykonanie ok. 26 km sieci wodociągowej w Otrębusach i w Kaniach. Jest to jedno z zadań mieszczących się w zakresie Projektu „Czyste życie – kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa na terenie Gminy Brwinów” planowanego do współfinansowania ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Nieważne referendum w sprawie odwołania burmistrza Gminy Brwinów

 

 

 

Kreska
Wiadomości sołeckie

W mediach sporo mówi się o wydarzeniach politycznych w naszej gminie. W planie są programy i adycje: w czwartek 14 stycznia w TVN24 o godz 17.10 - Prosto z Polski, w piątek 15 stycznia w TVP1 o godz. 17.20 - Celownik.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Informujemy, że najbliższe spotkanie w sprawie referendum o odwołanie burmistrza gminy Brwinów – Andrzeja Guzika, odbędzie się 7 stycznia (czwartek) w domu rekolekcyjnym w Kaniach o godzinie 18:00. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2010.01.05  Spotkanie referendalne

W poniedziałek o godzinie 18:00 w szkole w Otrębusach odbyło się zebranie przedstawicieli rady, którego tematem było referendum o odwołanie burmistrza Andrzeja Guzika. Na spotkanie przyszło ok. 80 mieszkańców gminy Brwinów.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Jeszcze przed zimą dzięki pani Alicji Kalińskiej z piekarni "A&K" został wyremontowany płotek okalający kapliczkę na rogu ulic Wiejskiej i  Krótkiej. Przy okazji budowy chodnika poszerzono także przejście oraz zrobiono dogodne dojście do kapliczki.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2009.08.21  Zebranie sołeckie

Sołtys Otrębus zaprasza wszystkich mieszkańców Otrębus na zebranie dnia 28 sierpnia 2009 r. o godz.19.00 w szkole na ul.Piaseckiego 1. Zebranie będzie poświęcone projektowi wykorzystania środków z funduszu sołeckiego w wysokości 27.500 PLN wydzielonego przez gminę Brwinów dla naszego sołectwa na rok 2010. Zapraszamy do wzięcia czynnego udziału w zebraniu!

Kreska
Wiadomości sołeckie

Serdecznie zapraszam wszystkich, którym przeszkadza widok śmieci w lesie i w parku na wspólne sprzątanie Otrębus.
Spotkamy sie w sobotę 25 kwietnia o godz. 9.00 w trzech miejscach.

Kreska
Wiadomości sołeckie

W Otrębusach przy zbiegu ulic Natalińskiej i Krótkiej powstanie tzw. strefowa pompownia wody. Umożliwi ona stabilne i skuteczne dostarczanie wody mieszkańcom Otrębus i Kań.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2009.01.06  Mróz i bezdomni

Wszystkich mieszkańców, którzy wiedzą o osobach bezdomnych w naszej miejscowości proszę o pilny kontakt ze Strażą Miejską w Brwinowie: tel.022-729-63-94

Kreska
Wiadomości sołeckie

Sołtys Anna Grzegorowska składa wszystkim mieszkańcom Otrębus najserdeczniejsze życzenia noworoczne: zdrowia, szczęścia i sukcesów oraz wzajemnej życzliwości.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Wszystkie osoby zainteresowane planami budżetowymi gminy Brwinów na rok 2009  zapraszam serdecznie na posiedzenie Rady Miejskiej dn.5.01.2009 r. o godz. 16.30 w Zespole szkół nr 2 na ul.Żwirowej 16. Posiedzenie to bedzie poświęcone budżetowi na rok 2009.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Od początku stycznia 2009 r. w Pruszkowie zostanie uruchomiony punkt przyjmowania i wydawania paszportów, łącznie z punktem obsługi biometrycznej. 

Kreska
Wiadomości sołeckie

Otrzymaliśmy niedawno odpowiedź od MZDW w sprawie naszego pisma dotyczącego chodnika. Zarząd MZDW wyjaśnia w niej, iż chodnik jest wyremontowany zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki budowlanej, natomiast sklep może sobie zrobić parking we własnym zakresie i MZDW nie widzi problemu.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Sołtys Otrębus informuje, iż przyjmuje interesantów we wtorki od 10.00 do 10.30 i w soboty od 17.00 do 17.30.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Kań i Otrębus na specjalne posiedzenie Rady Miejskiej  27 października o godz. 17.00, które odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym przy ul. Nadarzyńskiej 21 w Kaniach. Posiedzenie będzie w dużym stopniu poświęcone sprawom inwestycji w Otrębusach i Kaniach.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Zapraszam wszystkich na kolejną sesję Rady Miejskiej w Brwinowie w poniedziałek 13 października o godz.16.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Pszczelińskiej 3.

Kreska
Wiadomości sołeckie
2008.10.03  Pismo do MZDW

Oto pismo, jakie zamierzam dziś wysłać do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Ul.Kruczkowskiego 3

Kreska
Wiadomości sołeckie

Dn.26 wrzesnia, podczas sesji Rady Miejskiej, na której wraz z panem Piotrem Nurczykiem usiłowaliśmy zwrócic uwagę radnych na nieprawidłowy przebieg prac remontowych na naszej ulicy, dowiedzieliśmy się od wice-burmistrza - pana Serwickiego, iż za całą inwestycję odpowiada Mazowiecki Zarząd Dróg z siedzibą w Warszawie, i że gmina nie może w tej sprawie nic zrobić, gdyż inwestycja jest przeprowadzana zgodnie z wszelkimi zasadami budowy chodników(!).

Kreska
Wiadomości sołeckie

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane poprawieniem nawierzchni na ul.Natalińskiej na posiedzenie Rady Miejskiej w Brwinowie (budynek Straży Pożarnej) w piątek 26 września o godz.16.00.

Kreska
Wiadomości sołeckie

Prowadzone od początku września prace drogowe mające na celu wykonanie chodnika na całej długości ul. Natalińskiej, od szosy warszawskiej aż do granicy Otrębus przy ul. Sosnowej, budzą wiele kontrowersji.

Kreska
Wiadomości sołeckie

 

Oto wniosek do budżetu gminy, jaki przekazałam 15 września 2008 r.

Z poprzednich wniosków pozostało wiele niezrealizowanych punktów, ale mam nadzieję, że tegoroczny wniosek doczeka się 100% realizacji.

Kreska