Sławni ludzie

Arkadiusz R. Janczak

Rodowity mieszkaniec Otrębus. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Właściciel pracowni architektonicznej (ideaogrod.pl). Baczny obserwator zmian w przestrzeni publicznej na różnych kontynentach.    

Kreska

Dorota Truszczyńska

koloru nigdy za wiele

kolory nie obrażają

kolory nie kłócą się

kolory mogą żyć wiecznie

Kreska

Marianna Mika

Od 2002 roku jest mieszkanką Kań. Pomimo, iż swoją pracę zawodową związała z inną profesją zawsze pasjonowała się malarstwem.

Kreska

Adam Fedorowicz

Rzeźbiarz. Mieszkaniec Otrębus. Urodził się w Warszawie przeszło 40 lat temu. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w końcu lat osiemdziesiątych. Zafascynowany rzeźbą zgłębiał jej tajemnice sam, a także pracując przez wiele lat w pracowni dzieł sztuki w Komorowie. W 1998 mając już duży dorobek został przyjęty w poczet Związku Polskich Artystów Plastyków.

Kreska

Ewa Stolarczyk

Artystka jest mieszkanką Kań od 2004 roku. Tworzeniem gobelinów pasjonuje się od wielu lat. Pierwszy, który przedstawiał fragment pejzażu pustynnego z kaktusem z Ameryki Pd, stworzyła w 1984 roku.

Kreska

Agnieszka Janczak

Agnieszka Janczak, z domu Piętka, od urodzenia wraz z rodziną mieszka w Otrębusach. Pasjonuje się malarstwem od wielu lat.

Kreska

Izabela Kinga Bukato

Urodzona w 1969 roku w Warszawie. Mieszkanka Otrębus. Wykształcenie średnie ekonomiczne, ma dwoje dzieci.

Kreska

Marek Szmaus

Urodzony w 1952 roku. Mieszkaniec Otrębus. Rysunkiem zainteresował się w szkole średniej, teraz po 40 latach przerwy sfrustrowany sytuacją w kraju, nie mogąc znaleźć pracy, ogarnięty beznadzieją, w rysowaniu odnajduje antidotum na nałogi i chwilowy spokój w ciszy.

Kreska

Paweł Łącki

Urodzony w 1970 roku, syn Józefa Łąckiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Uczestnik wielu plenerów w kraju i za granicą: Grado ‘94 (Włochy); Lido Del Estensi ‘95 (Włochy); Barcelona ‘95 (Hiszpania); Tokio ‘04-’07 stała ekspozycja prac.

Kreska

Henryk Bielski

Urodzony 19-ego stycznia 1935 r. we Lwowie. Reżyser filmowy i telewizyjny, muzyk oraz aktor drugoplanowy. Mieszkaniec Otrębus. Od roku 1960 asystent reżysera i II reżyser. W 1976 zadebiutował, jako reżyser filmu fabularnego.

Kreska
1 | 2 | 3 | 4 »