Sławni ludzie

† Śp. Kazimierz Gierżod

Urodził się 6 sierpnia 1936 roku w Warszawie. Zmarł 2 kwietnia 2018 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Podkowie Leśnej, pod kierunkiem prof. Hanny Lachertowej (1946), a następnie został przyjęty do Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej nr 1 w Warszawie (1951). Pracując pod kierunkiem tego samego pedagoga Szkołę ukończył w 1956 roku.

Kreska

† Śp. Joanna Józefa Jabłońska

Joanna Józefa Jabłońska, z domu Salska, urodziła się 14 maja 1939 roku w Warszawie. W roku 1978 zamieszkała z rodziną w Otrębusach gdzie działała w konspiracji współprowadząc tajną drukarnię "bibuły". Była współtwórcą Parafialnego Zespołu „Caritas”,  niosącego pomoc osobom najuboższym. Na kartach historii Otrębus oraz w szczególnej pamięci ich mieszkańców, Joanna zapisała się jako inicjator budowy szkoły w Otrębusach. W 1992 roku została jej pierwszym dyrektorem.

Kreska

Witold Zapała

Witold Zapała – mistrz choreografii, artysta, tancerz i pedagog. Przez wiele lat pracował z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze w Otrębusach.

Kreska

Dorota Truszczyńska

koloru nigdy za wiele

kolory nie obrażają

kolory nie kłócą się

kolory mogą żyć wiecznie

Kreska

Marianna Mika

Od 2002 roku jest mieszkanką Kań. Pomimo, iż swoją pracę zawodową związała z inną profesją zawsze pasjonowała się malarstwem.

Kreska

Adam Fedorowicz

Rzeźbiarz. Mieszkaniec Otrębus. Urodził się w Warszawie przeszło 40 lat temu. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w końcu lat osiemdziesiątych. Zafascynowany rzeźbą zgłębiał jej tajemnice sam, a także pracując przez wiele lat w pracowni dzieł sztuki w Komorowie. W 1998 mając już duży dorobek został przyjęty w poczet Związku Polskich Artystów Plastyków.

Kreska

Ewa Stolarczyk

Artystka jest mieszkanką Kań od 2004 roku. Tworzeniem gobelinów pasjonuje się od wielu lat. Pierwszy, który przedstawiał fragment pejzażu pustynnego z kaktusem z Ameryki Pd, stworzyła w 1984 roku.

Kreska

Agnieszka Janczak

Agnieszka Janczak, z domu Piętka, od urodzenia wraz z rodziną mieszka w Otrębusach. Pasjonuje się malarstwem od wielu lat.

Kreska

Izabela Kinga Bukato

Urodzona w 1969 roku w Warszawie. Mieszkanka Otrębus. Wykształcenie średnie ekonomiczne, ma dwoje dzieci.

Kreska

Marek Szmaus

Urodzony w 1952 roku. Mieszkaniec Otrębus. Rysunkiem zainteresował się w szkole średniej, teraz po 40 latach przerwy sfrustrowany sytuacją w kraju, nie mogąc znaleźć pracy, ogarnięty beznadzieją, w rysowaniu odnajduje antidotum na nałogi i chwilowy spokój w ciszy.

Kreska
1 | 2 | 3 | 4 »