Adam Fedorowicz

Rzeźbiarz. Mieszkaniec Otrębus. Urodził się w Warszawie przeszło 40 lat temu. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w końcu lat osiemdziesiątych. Zafascynowany rzeźbą zgłębiał jej tajemnice sam, a także pracując przez wiele lat w pracowni dzieł sztuki w Komorowie. W 1998 mając już duży dorobek został przyjęty w poczet Związku Polskich Artystów Plastyków.

Lubi rzeźbę plenerową i kameralną, zajmuje się także szeroko pojętą rzeźbą użytkową. Zwycięzca wielu konkursów na opracowanie rzeźby – statuetki, stworzył między innymi nagrody: „Skrzydła” przyznawaną na Festiwalu Filmu Polskiego w USA, statuetkę „Anioła Jazzu” przyznawaną sponsorom i przyjaciołom festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, o której Mariusz Adamiak powiedział: „…Anioł Jazzu objawił mi się kiedy poznałem Adama i jego twórczość, wcześniej nie myślałem o przyznawaniu nagród, pomny wielu półek pełnych przedziwnych straszydeł i krzywych zwierciadeł. I tak zdecydowałem się obdarzyć swoich przyjaciół, czy sponsorów taką małą „sztuką” sztuki.

Statuetkę „Orła” nagrody polskiego środowiska filmowego, o której prostych słowach powiedział Stanisław Różewicz: „…rzecz jest lekka, ulatująca w przestrzeń. Jest w niej uogólnienie, poza materialną treść – klasyczna, awangardowa jednocześnie. Jest statyczność, ale i dynamika. Ruch ku górze. Wdzięk i lekkość. Moje oko zatrzymuje się na Orłach z przyjemnością…”

Jest również pomysłodawcą i organizatorem odbywającego się od ośmiu lat Mazowsze Jazz Festiwal w Otrębusach pod Warszawą.

W swoim dorobku posiada na koncie liczne wystawy w Polsce i USA.

"Orły, taśmy, druty", czyli krótka historia o narodzinach Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł >>>

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót