Izabela Kinga Bukato

Urodzona w 1969 roku w Warszawie. Mieszkanka Otrębus. Wykształcenie średnie ekonomiczne, ma dwoje dzieci.

„Najważniejsze w życiu są dla mnie uczucia, może dlatego tak ciężko jest mi czasem odnaleźć się w dzisiejszym materialnym i interesownym świecie. Pisanie jest dla mnie sposobem na przetrwanie największej nawet życiowej zawieruchy, na rozładowanie emocji, wyrzucenie z siebie kłębiących się myśli. Jest możliwością uchwycenia wyjątkowej chwili, wygadaniem się, odzwierciedleniem marzeń, czy też stanu ducha. Uważam, że jest ono nawet jakimś rodzajem terapii pomagającej zajrzeć w głąb siebie, by odnaleźć spokój i ukojenie.
Przygodę z pisaniem rozpoczęłam jako nastolatka, zawsze lubiłam poezję, a w czasie młodzieńczych zawirowań uczuć powstało kilka pierwszych moich rymowanek. Długo pisałam do tak zwanej szuflady, potem zdopingowana przez dzieci i znajomych zaczęłam publikować swoje prace na jednym z portali poetyckich. Moje wiersze spodobały się a koledzy z portalu zaczęli mnie namawiać do wydania tomiku, ale brakowało mi wiary i odwagi by spróbować. Dopiero kiedy stan zdrowia mojej mamy, po ciężkiej walce z chorobą zaczął się pogarszać, pomyślałam, że jeśli mam to zrobić to właśnie teraz, by zadedykować go mamie. Zebrałam zatem swoje wiersze i wysłałam do wydawnictwa. Po niespełna trzech tygodniach dostałam pozytywną odpowiedź wraz z umową do podpisania, trudno mi było w to uwierzyć.”

Izabela Kinga Bukato

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót