Marek Szmaus

Urodzony w 1952 roku. Mieszkaniec Otrębus. Rysunkiem zainteresował się w szkole średniej, teraz po 40 latach przerwy sfrustrowany sytuacją w kraju, nie mogąc znaleźć pracy, ogarnięty beznadzieją, w rysowaniu odnajduje antidotum na nałogi i chwilowy spokój w ciszy.

Jego hobby to historia I i II Wojny Światowej, zbieranie militariów, zabytkowych przedmiotów, monet, znaczków i poezja. Interesuje się zabytkowymi motocyklami i samochodami, których miał sporo w przeszłości. Rysunki tworzy ze zdjęć w książkach, często są łączone z 2 różnych.

Poprzednio mieszkał pod Londynem, w Sztokholmie, Komorowie, Warszawie – wszędzie po trochu nigdzie na stałe. Bo to na stałe kiedyś przyjdzie bezpowrotnie.
„Jestem ojcem 2 synów i 2 córek bliźniaczek, dziadkiem 2 wnuczek i „Henrego” - mojego wnuczka (bo Anglicy przeoczyli na końcu imienia literę „K”). Syn i córka – Ci bardziej przezorni i pozbawieni złudzeń są od wielu lat za granicą.

Rysowałem kiedyś w szkole średniej przeważnie portrety dziewczyn z klasy. Po 40 latach przerwy sfrustrowany sytuacją w kraju, nie mogąc znaleźć pracy, ogarnięty beznadzieją, w rysowaniu odnajduje antidotum na nałogi i chwilowy spokój w ciszy."

Komentarze

Komentarze mogą być dodawane i oglądane tylko przez zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie posiadasz konta.

Powrót